Laowa Venus 24mm F/14 2X Macro Probe Standart Sony (FE-Mount)
Laowa Venus 24mm F/14 2X Macro Probe Standart Sony (FE-Mount)
Laowa Venus 24mm F/14 2X Macro Probe Standart Sony (FE-Mount)
Laowa Venus 24mm F/14 2X Macro Probe Standart Sony (FE-Mount)
Laowa Venus 24mm F/14 2X Macro Probe Standart Sony (FE-Mount)
Laowa Venus 24mm F/14 2X Macro Probe Standart Sony (FE-Mount)
Laowa Venus 24mm F/14 2X Macro Probe Standart Sony (FE-Mount)
Laowa Venus 24mm F/14 2X Macro Probe Standart Sony (FE-Mount)

Laowa Venus 24mm F/14 2X Macro Probe Standart Sony (FE-Mount)

Marka : Laowa
İndirim Oranı : %7 İndirim
Fiyat : ₺42.350,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺39.385,50(KDV Dahil)
Barkod : 6940486700527
₺11.046,65 `den başlayan taksitlerle

Türkiye Resmi Distribütör Garantili

 
Laowa Venus 24mm F/14 2X Makro Prob Lens İncelemesi

 

Garip ama dahi" olarak tanımlanan Canon EF-mount Laowa 24mm f / 14 Venus Optics Probe , yakın çekim için tasarlanmış eşsiz bir mercek. Uzun, ince lens namlusu ile ayırt edilen bu makro lens, 1,5 'minimum odaklama mesafesi ve minimum 0,8 "minimum çalışma mesafesi ile maksimum 2: 1 büyütme sağlar. Bu kadar yakın bir çalışma mesafesine rağmen, lens 1.3' uzunluğunda, sizi yakındaki konulara çekmek için rahat bir mesafeye yerleştirir.Ayrıca, geniş açılı bir mercek olarak, arka planda daha az konu yalıtımı ile arka planda daha fazla ayrıntı sağlayan geleneksel telefoto makro merceklerle karşılaştırıldığında daha fazla alan derinliği sağlanır.

Optik tasarım, yüksek derecede netlik, renk doğruluğu ve keskinlik derecesi için kromatik ve küresel sapmaları bastırmaya yardımcı olan hem ekstra-düşük dispersiyon hem de ekstra kırılma indeksi elemanlarını içerir. Manuel odak kontrolü, 1,5 'den sonsuza odaklanmaya izin verir ve lensin önünde yakın mesafelere odaklanmaya yardımcı olmak için yerleşik bir LED halka ışığı vardır. Mercek namlusunun ön kısmının ince 0,2 "çapı aynı zamanda önden aydınlatma konularına daha büyük fırsatlar sunar. Ek olarak, merceğin ön kısmı su geçirmezdir ve su yüzeyinin hemen altındaki veya diğer tozlu veya ortamları denemek.
 
* Geniş açılı ana, tam çerçeve Canon EF montajlı kameralar için tasarlanmıştır, ancak 38,4 mm eşdeğer odak uzaklığı sağlayacak olan APS-C modelleriyle de kullanılabilir.
* Eşsiz makro lens tasarımı, minimum 1,5 'odaklama mesafesi ve sadece 0,8 "çalışma mesafesi ile birlikte 2: 1 boyutunda maksimum büyütme sağlar.
* Uzun, boru şeklindeki lens namlusu, belirgin bir hata-göz perspektifi oluşturmaya katkıda bulunur ve kısa çalışma mesafesine rağmen, lens namlusunun uzunluğu, kamerayı rahat bir çekim mesafesine yerleştirir.
* Geniş açılı 24 mm odak uzaklığı, konuyu sığ alan derinliği ile izole etme eğiliminde olan geleneksel telefoto makro tasarımlarından daha fazla alan derinliği ve daha fazla çevre detayı sağlar.
* Optik tasarım, daha fazla netlik ve renk doğruluğu sağlamak için renk saçaklarını ve renk sapmalarını kontrol eden iki ekstra düşük dağılım elemanı içerir.Daha fazla netlik ve doğru görüntü elde etmek için küresel sapmaları ve çarpılmayı azaltan     ekstra bir kırılma indeksi elemanı da bulunmaktadır.
* İnce 0,8 "ön çapı benzersiz" kayar "çekimleri gerçekleştirmenin yanı sıra, daha geniş bir yakın çekim ve göze çarpmayan çekim imkanı sunar. Daha küçük ön çap, yakın çekim nesnelerin önden aydınlatılmasını da kolaylaştırır.
* Merceğin önü de su geçirmez olup, su yüzeyinin hemen altında veya tozlu ortamlarda rahatça çalışmanıza olanak tanır.
* Objektifin ön tarafında ayrıca, yakınlaştırma konularını daha kolay odaklamak için aydınlatma sağlamak için namludaki mikro USB portu ile çalışan dahili bir LED halka ışığı vardır.
* Yakın çekim, makro lens olarak kullanılmak üzere tasarlanan manuel netleme işlemi aynı zamanda sonsuzluğa netlemenizi sağlar.
- Yedi uçlu diyafram, hoş bir bokeh kalitesine katkıda bulunuyor.
 
 
Daha önce Kickstarter'da finanse edilen ve tüm zamanların en çok finanse edilen lens projesinde 2. sırayı alan bu film, 2: 1 makrodan sonsuza ve geniş kapsamlı 'Bug Eye' perspektifine odaklanan, dünyanın ilk tüketici sınıfı prob lensi. Geniş açılı tasarım, geleneksel telefoto makro mercekle mümkün olduğunca yakın mesafelerde daha fazla alan derinliği anlamına gelir, böylece daha fazla arka plan detayı görülebilir. Lensin ön kapağı su geçirmezdir ve lensin ucuna bir LED halka ışığı monte edilmiştir. Hem standart 35mm tam kare hem de Super35 görüntü sensörlerini kapatabilir ve taşıması süper hafiftir!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  /div>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Geniş açılı tasarım aynı zamanda yakın mesafedeki (telefoto makro objektife kıyasla) daha fazla alan derinliği  anlamına gelir  , böylece daha fazla arka plan detayı görülebilir. Bu kadar yakın odaklanabilmek ancak yine de derin bir alan derinliğine sahip olmak, hem stüdyo hem de vahşi yaşam çekimleri için BÜYÜK bir avantaj.
 
 
 Geleneksel tele makroya karşı DOF karşılaştırması
 

Örneğin, aşağıdaki böcek yaklaşık 4 mm büyüklüğündedir ve 24 mm f / 14 Probumuz tarafından 2: 1 Makro büyütmede yakalanmıştır. Daha büyük DOF  , telefoto lensle karşılaştırıldığında daha fazla yaprak alanının temizlenmesine izin verir .

 

 

 

 

Daha az bulanık arka plan  , konunun yaşam ortamının  fotoğrafınıza dahil edilmesini sağlar .

 

 

Bu garip tasarımı anlamıyor musunuz? Geleneksel makro lenslerde, iyi bir makro çekim yapmak için konunuza çok yaklaşmanız gerekir, ancak bazı alanlara erişilemez. 40 cm (15,7 ″) uzun namlu  sayesinde, nesneye gerçekten yakın odaklanabilir, ancak yine de kendinizi ve kameranızı uzak tutabilirsiniz . Bu özellik süper kullanışlıdır ve makro çekiminizi çok daha kolaylaştırır. Probe lensimizi kullanarak çalılıklarda saklanan bir kurbağayı çekmenin, konunuzu engellememek için tipik 100 mm makro lensinizi daha yakın hale getirmeye kıyasla ne kadar uygun olacağını hayal edin.

 

 
Ölümcül yılanları vurmak? Sorun değil. Uzun mercek namlusu ayrıca öldürücü yılan çekimlerinden güvenli bir mesafe bırakmamızı sağlar. Büyük kamera gövdeniz ve lensiniz artık konunuzu da 'uyarmayacak'.
 
 
 
 
Film yapımı açısından bakıldığında, Borulu Objektif gövdesi ayrıca küçük alanlarda çok sayıda  "içeri” çekim yapılmasını sağlar . Merceği doğum günü pastanızdaki mumlar arasında kaydırdığınızı veya merceği bir içecek şişesinin içine kaydırdığınızı hayal edin. Bu dünyadaki hiçbir lensin yapamayacağı bir şey. Ana videodaki açılış ürünümüzün vitrini de bu teknikle çekildi.
 
 
 
 
 
 
Konuyla ilgili doğru aydınlatmayı sağlamak, makro fotoğrafçılık için her zaman kolay bir iş değildir. Tipik makro lensler, ışığın çoğunun özneye çarpmasını engelleyen büyük mercek varillerine (en az 60 mm veya üzeri çapa) sahiptir. Öte yandan, Laowa probumuz, yeterli aydınlatma elde etmeyi süper kolaylaştıran 20 mm çapında bir lens ucuna sahiptir.
 
 
0,2 cm çapındaki minik lens ucu, daha önce hiç görülmemiş 'lezzetli' bir bakış açısı yakalamak ve görsel etkiyi en üst seviyeye çıkarmak için konunuza gerçekten yaklaşma (ya da zemin seviyesine çok düşük) olasılığını açar. İzleyicileriniz kelimenin tam anlamıyla şimdi pizzaya yürümek gibi.
 
 
 
 
 
Veya bazı çekimler için mağaralara, şişelere, yuvalara veya ürpertici ıslak deliklere yerleştirebilirsiniz. Ve onun da su geçirmez!
 
 
 
 
 
 

Sence bu yeterince soğuk mu? Tekrar düşün. Size daha da heyecan verici bir bakış açısı sunmak ve fotoğraflarınızı veya videonuzu bir üst seviyeye çıkarmak için Laowa probunun ön kovanını su geçirmez hale getirdik. Su geçirmez tasarımı ayrıca, tozlu ortamlarda veya ince tozlarla çekim yapmak artık sorun olmayacak anlamına geliyor. Kelimenin tam anlamıyla herhangi bir yerde kullanabilirsiniz. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PS Su geçirmez ön namlu kapağı, son versiyonda çıkartılamaz.
 
 
Ne, af / 14 değil f / 1.4? Önde neden bir LED halka ışığı var? Makro fotoğrafçılık Alan Derinliği ile ilgilidir ve bu nedenle daha küçük diyafram açıklığı kullanılır. Odaklama yardımı için ek aydınlatma sağlamak amacıyla bir LED halka ışığı (namludaki mikro-usb yuvasından beslenir) lens ucuna yerleştirilmiştir. Çoğu durumda, konunuz üzerinde ne kadar fazla ışık varsa, fotoğrafınız o kadar iyi görünür.
 
 
 
 
 
 
Laowa 24mm f / 14 Probu hem standart 35mm tam kare hem de Super35 görüntü sensörünü kaplayabilir.
 
 
 
Tek bir mercekle donatılan pek çok özellik sayesinde, bu şey büyük bir kaya kadar ağır mı olacak? Garip görünüme ve uzun boru şeklindeki tüpe rağmen, Laowa sondası gerçekten çok hafif ve taşıması kolaydır. Sadece bir şişe koladan daha hafif olan, sadece 1.04 pound (474 ​​gram) ağırlığında.
 
 
İndie profesyonelden. Makrodan geniş açıya. Hala videodan. Stüdyodan vahşi hayata. Bu lens herkes için tasarlanmıştır. Bu lens, her fotoğrafçı ve videografçıya çekim yapmak için yeni bir çarpıcı bakış açısı kazandırmak için tasarlanmıştır. Yaratıcılığınızı bu lense sokmaya ve daha önce kimsenin görmediği çekimler yapmaya hazır mısınız?
 
 • Garanti
  İmkanı
 • İstanbul içi Kurye ile
  4 Saatte Teslimat
 • 1000 TL ve Üzeri Ücretsiz
  Kargo
 • Taksit
  İmkanı
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı