İade ve Cayma Hakkı

 

 

Sipariş edilen ürün kargoya teslim edildikten sonra 14 (ondört) gün içerisinde kullanıcı koşul belirtmeksizin cayma hakkına sahiptir. Ancak cayma hakkının kullanılması aşağıdaki iade şartlarının ve koşullarının sağlanmasına bağlıdır.

 

 

İade Şartları ve Koşulları

 

İade etmek için gönderdiğiniz ürünlerde eksiksiz olması gereken koşulları aşağıda bulabilirsiniz. 

 

Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilememektedir.

 

* Bandrolü ve kutusu açılmış, koruma bandı açılmış veya çıkarılmış ürünler tekrar satılabilirliğini kaybedeceği için kesinlikle iade alınmaz. İlgili mevzuat gereği Cayma Hakkı kapsamında "ürünün tekrar satılabilir özelliğinin kaybolmaması" gerekmektedir. Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. 

 

* Orijinal ambalajın üzerine bant çekilmiş, kargo etiketi yapıştırılmış ürünler iade kapsamına alınmaz. İade kapsamındaki olan ürünlerin faturasının nüshası, orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 

* Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve benzeri durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

 

* Ürünün müşteriye ulaştıktan sonraki ortaya çıkabilecek arızalar için distribütörlerin yetkili servislerine başvurulması gereklidir.

 

* Firmamız iade koşullarını her zaman değiştirebilir.

 

İade Süreci ve Para İadesi

 

* Hasarlı, arızalı veya yanlış / eksik gönderilmiş ürünlerin iadesinde kargo bedeli firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu tip durumlarda anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri ile gönderim yapmanız gerekmektedir. Keyfi ürün iadelerinde ise tüm kargo masrafları müşterilerimize aittir.

 

* İade için gönderilen ürün tarafımızca kontrol edildikten sonra iade talebiniz onaylanır ya da reddedilir. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. İade için gönderilen ürünler ekstra durumlarda gerekli görüldüğü takdirde yetkili servislere test için gönderilir. Bu tip bir durumda olan gecikmelerden firmamız sorumlu değildir. 

 

* Fotokolik.com' a gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda, ürün tutarlarının iadesi siparişin tüm kargo masrafları toplam tutardan düşülerek iade edilmektedir. Ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadelerinin 7 iş günü içinde yapılır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir.

 

 

Arızalı Ürünlerde Uygulanan Süreç

 

Fotokolik.com' da satılan tüm ürünler ithalatçı distribütör veya imalatçı firma garantisi altında olup tamir veya değişim  işlemleri garanti veren firma ve yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır.

 

Arızalı ürününüzü faturası veya garanti belgesi ile birlikte, size en yakın yetkili servise başvurmak sureti ile garanti kapsamında tamir veya rapor doğrultusunda değişim yaptırabilirsiniz. Yetkili servis bilgisine ürün garanti belgesinden, kullanım kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

 

Kargoyu Teslim Alırken Dikkat Edilecekler

 

Fotokolik.com' da satılan tüm ürünler üretici ve ithalatçı distribütör firmaların garantisi altındadır. fotokolik.com sitesinden yapılan tüm alışverişlerde, hasarlı gördüğümüz ve hasarlı olduğunu düşündüğünüz kargo paketini kargo görevlisinin yanında açılarak ve eksik yada hasarlı olan ürünler için tutanak tutturulması gerekmektedir. Tutanak tutturulmadığı takdirde ürün ile ilgili sorunlarda firmamız sorumlu tutulamaz.

 

Not: Tarafımızdan gönderilen ve tarafımıza gelen tüm ürünler video kayıt altına alınmaktadır.

 

Fiyatlama Hataları

 

Yazılımsal veya sistemsel hatalardan kaynaklanan fiyat yanlışlıklarından Firmamız hiçbir şekilde sorumlu olmayıp, Firma Tüketiciye e-mail yolu ile haber vererek siparişi iptal edip Tüketiciye bedel iadesi yapma hakkına sahiptir.

 

*** Fonlarda İade ve Değişim Yoktur ***

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı