Compact Flash & CF Hafıza Kartları 

Harici hafıza kartı türleri farklı boyut ve şekillerde üretilir ve her ürün farklı performans düzeyleri sunar. Pek çok kişi sadece depolama alanına göre satın alma kararı verir. Depolama alanı genellikle cep telefonları ve kameralar için önemli bir faktördür. Teknolojik gelişmelerle beraber artık fotoğraf makinesi, telefon ve tabletteki verileri ve görüntüleri farklı bir dijital ortama cihazdaki cf hafıza kartı aracılığıyla pratik bir şekilde taşınabilir.

Elektronik cihazlarda bulunan dahili hafızaya daha sonra eklenen, eklendiği cihazdan güç sağlayan, güç kesildiği zaman bile içinde veriyi saklayan ve içindeki bilgilerin silinip tekrar yazılan ek bir bellek niteliği taşıyan compact hafıza kartı, cihazdan ayrılabilir, elde taşınabilir, diğer cihazlara takılabilir olma özelliğiyle veri saklamada ve aktarmada kullanılan bir araçtır. Bu özelliğiyle taşınabilir bellekler, DVD, CD gibi kayıt alanlarının bir alternatifidir. 

Compact flash, günümüze kıyasla ilk zamanlarda daha düşük hız ve hafızada iken, teknolojinin hızlı ilerlemesine paralel olarak beraber çalışabildiği cihazlara uyumlu olarak daha yüksek depolama kapasitesine ve daha yüksek hıza sahip duruma gelmiştir. Günümüzde daha fazla video kamera, fotoğraf makinesi, yazıcı, cep telefonu gibi cihazlarda bulunan hafıza kartı girişlerine takılarak kullanılabilen taşınabilir bellekler, gereksinimlere uygun hız, boyut ve kapasitede farklılığa sahiptir.

Compact flash lexar kartları, elektronik bir cihazda bulunmakta olan bir kart girişine yerleştirilerek kullanıldığından, depolama alanı, veri aktarım hızı gibi özellikler değişiklik gösterse de kart boyutları standarttır. Hafıza kartlarının satışında belirleyici özelliklerden biri onun depolama alanıdır. Hafıza kartları, depolama alanına göre farklı seçenekler sunar.

Yüksek çözünürlüklü DSLR’lerin ve yeni nesil sinema kameralarının özelliklerinden yaralanmak için tasarlanan lexar 32gb 1066x ve lexar cf 64gb 1066x kart, kusursuz yüksek kaliteli görüntüler ve uzun süreli video çekmenizi sağlar. Yol yarışlarını ya da bir macerayı kovalarken bu hafıza kart modelleri dayanıklılık aynı zamanda yüksek hız sunar. Mükemmel ve nefes kesici görüntüler yakalarken güvenilir bir hafıza kartı olduğu için oldukça tercih edilir.

Kamera ve Fotoğraf Makinelerinde Kullanabileceğiniz CF hafıza Kartları İçin Tıklayın!

Hafıza kartlarının satışında dikkat çeken özelliklerden biri depolama alanıdır. Sürekli ilerleyen teknoloji ile gerek duyulan depolama kapasitesi artarak zamanla compact flash 32 gb hafıza kartı tercih edilir olmuştur. Yalnızca depolama alanının artması değil, veri transfer hızının da depolama alanına oranla artmasıyla compact flash 64 gb ve compact flash 256 gb hafıza kartı seçenekleri tercih edilmeye başlanmıştır.

Hafıza kartı takılabilecek cihazların yaygınlaşması ve artan veri ebatlarını cihazların dahili hafızasında depolamanın zorluğu sebebiyle her geçen gün hafıza kartlarının kullanımı yaygınlaşmaktadır. Bu yüzden cf hafıza kartı fiyatları belirlenirken ve marka ciddi bir biçimde fiyat farklılığına neden olmazken en belirgin farklılık, ürünün depolama alanından kaynaklanır. Alanın artmasına oranla compact flash fiyat aralığının arttığı, bununla birlikte aynı depolama alanına sahip ürünler arasında veri aktarım hızındaki değişikliğin, fiyata etkidiği ikinci önemli karşılaştırma olduğu söylenebilir.

Compact flash lexar professional hafıza kartı dijital kameralarda yaygın bir şekilde kullanılır. Bu hafıza kartları yüksek veri aktarım hızı sağlayan kaliteli denetleyicilerle verimliliği ve performansı oldukça arttırır. Çok eski zamanlarda kullanılması ile compact hafıza kartları hala en çok kullanılanlar arasındadır. Bunun asıl sebebi hız konusunda diğer kartlara kıyasla daha iyi olmalarıdır. Fotokolik sitesi cf kart fiyat aralığı ile kullanıcılarına kaliteyi ve uygunluğu aynı anda sunmaktadır.

Cf kart modelleri 32 gb’tan 256 gb’a kadar farklı alan özellikleri kullanıcılara sunulur. Örneğin telefonun dahili depolama kapasitesi 64 gb ise ve bu kullanıcıya yetmiyorsa onu yükseltmek için 32 gb cf kart ya da 64 gb cf kartı modellerinden birini satın alabilirsiniz. Hafıza kartı özelliklerini inceledikten sonra depolama alanı ve hız olarak size en uygun olan modeli kolayca bulabilirsiniz.


 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı