TESLİMAT ŞARTLARI

Ürünleri teslim alırken aşağıdaki hususlara dikkat ediniz;

 

 Faturadaki ürünler ile kargo şirketi tarafından size getirilen ürünleri karşılaştırınız. Eğer elinize ulaşan ürünlerde eksiklik varsa teslim almayınız ve tarafımıza bilgi veriniz.

 Paketi ezilmiş ürünleri tutanak karşılığında teslim alınız ve tarafımıza bilgi veriniz.

 Teslimatların gecikmesindeki en sık karşılaşılan sorunlardan birisi adres bilgilerinin yetersiz olmasıdır. Lütfen teslimat adresinizi tam ve eksiksiz olarak giriniz.Alıcının adresinde olmaması durumunda sadece birinci dereceden yakınına fotoğraflı kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra teslimat yapılır.Fotokolik.com sitesinden alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir.
Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-postanın size yollanması gereklidir. Ayrıca gerekli görüldüğü takdirde siparişte alt sınır gözedilmeksizin siparişleriniz Banka Güvenlik Onayından geçirilebilmektedir. Bu işlem kredi kartlarınız ile kötü niyetli 3. kişilerin alışveriş yapmasına engel olmaktır. Bu durumda teslimat süresinin bir gün uzamasına sebep olmaktadır. Bunu anlayışla karşılamanızı dileriz. Sipariş onayının sağlıklı olarak alınması halinde, siparişler kargoya teslim edildikten sonra   en erken 1 ile 7 iş günü arasında içinde ulaştırılacaktır. 7 günlük süre azami olup uygulamada genelde 4 iş gününde siparişler elinize ulaşmaktadır. Genel olarak anlaşmalı olduğumuz Yurtici Kargo ve Mng Kargo  firmaları Türkiye’nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi mevcut değil ise Mobil Bölge olarak tabir edilir ve haftanın belirli günlerinde size ürün teslimi yapılır. Söz konusu ücretler ve tedarik süreleri il, ilçe merkezleri için geçerlidir. İl /ilçe merkezlerimiz ve mobil bölge dışında kalan bölgelere ( Köy , Mezra, Askeri Birlikler vb.) ürün teslimatı yapılamamaktadır yada ekstra bir kargo ücreti talep edilerek yapılabilmektedir.

 

SİPARİŞ İPTALİ 

 

Fotokolik.com stok tutmadığı ürünlerin temin edilememesi durumunda, satıştan vazgeçme hakkı saklı tutar. Bu durumun, sepetteki bazı ürünler için ortaya çıkması halinde; müşteriden hesap bilgileri alınarak, bilgilerin gelmesini takip eden 7 işgünü içerisinde oluşan fark iade edilir.

Ödeme kredi kartı ile yapılmışsa iade işlemi kredi kartına yapılacaktır. Banka işlemlerinden doğabilecek gecikmeden dolayı Fotokolik.com sorumlu tutulamaz. Genelde iadeler yaklaşık 3 gün içerisinde ektrenize yansımaktadır.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı