1

Kızılötesi Filtreler

İnfrared fotoğrafçılığına ilgi duyanlar için özel olarak geliştirilen kızılötesi filtre çeşitlerini mutlaka siz de denemelisiniz. Sıra dışı fotoğraflar çekmek ve çarpıcı kareler yakalamak isteyenlerin sıklıkla kullandığı filtreleri sitemizde hemen şimdi inceleyebilirsiniz. Fotoğraf makinesine pratik bir şekilde takıp çıkarabileceğiniz filtre modellerine hemen göz atmaya başlayın.

Işığın dağılımda farklı dalga boyları söz konusudur. İnsan gözü ışığın 400 nm ile 700 nm dalga boyu arasında olanı algılayabilir. İşte bu noktada devreye kızılötesi fotoğraf filtresi giriyor. Bu filtreler sayesinde insan gözü tarafından görünen dalga boyunun dışında kalan 700 nm ile 1200 nm arasındaki dalga boylarını da fotoğraflamak mümkün olabiliyor. Bu dalga boylarını geçiren filtre çeşitleri sadece tek tıkla kapınıza kadar geliyor.

Sitemizde sizlere sunulan filtre çeşitlerinin kullanılması durumunda özellikle doğa fotoğrafçılığı yapanlar çok daha farklı kareler yakalama imkanı elde edecek. Çünkü infrared filtre modelleri kullanıldığında başta ağaçlar olmak üzere tüm yeşilliklerin beyaza yakın bir renk alması sağlanıyor. Bununla birlikte gökyüzü ile bulutlar arasındaki kontrast tahmin edilenden daha fazla artabiliyor.

Kızılötesi Filtrelerin Fotoğraflardaki Etkilerini Şimdi Keşfedin!

Su yüzeyi ise siyaha yakın bir renk kazanıyor ve bu sayede kızılötesi infrared filtre ile etkileyici kareler yakalamak da gayet kolay oluyor. İnsan portresi ile ilgili fotoğraf çalışmaları yapanalar için de bu ürünlerin ideal bir seçenek olduğunun altını çizmeliyiz. Çünkü insan gözü retinasının da daha belirgin olması sağlanıyor ve bu sayede bakışlar kadrajdaki en çarpıcı unsura dönüşebiliyor. Dolayısıyla çektiğiniz her bir portrenin etkileyiciliği de ikiye katlanabilir.

Bu arada şehir içerisinde çektiğiniz fotoğraflarda da kızılötesi ışık yansımalarını keşfedebilirsiniz. Bina camlarından yansımalar çok daha farklı bir görünüm kazanıyor ve bu da fotoğraflara bambaşka bir görünüm kazandırıyor. İnsan cildinin görünümünün bile ne kadar farklılaştığını net bir biçimde görebilirsiniz. Sitemizde sizlere sunulan bu filtreler kullanıldığında insan derisi de daha pürüzsüz ve soft bir duruş alabiliyor.

49 mm’den 82 mm’ye kadar farklı çaplarda dizayn edilen filtre çeşitlerini en uygun fiyatla hemen şimdi satın alabilirsiniz. Kullandığınız fotoğraf makinesinin objektifine uygun olan filtre modellerini saniyeler içerisinde bulabilir ve tek tıkla sepetinize atabilirsiniz. Sizlere tüm fotoğraf ekipmanlarında olduğu gibi incelediğiniz kızılötesi filtreler için de en uygun rakamları sunuyoruz. Cazip ödeme kolaylıklarından da faydalanarak bu ürün modellerini hemen temin edebilirsiniz. Hızlı kargo uygulamamız kapsamında seçtiğiniz filtre çeşitlerini istediğiniz adrese çok kısa zamanda ulaştırıyoruz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı