₺1.950,00 KDV Dahil
₺2.399,00 KDV Dahil
₺2.725,06 KDV Dahil
₺2.899,00 KDV Dahil
₺4.558,06 KDV Dahil
₺4.849,00 KDV Dahil
₺4.104,40 KDV Dahil
₺4.931,90 KDV Dahil
₺5.097,40 KDV Dahil
₺6.090,40 KDV Dahil
₺4.567,80 KDV Dahil
₺5.494,60 KDV Dahil
₺4.369,20 KDV Dahil
₺5.229,80 KDV Dahil
₺9.963,10 KDV Dahil
₺11.452,60 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
₺7.083,40 KDV Dahil
₺8.672,20 KDV Dahil
₺10.999,00 KDV Dahil
₺12.649,00 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Yeni Ürün
₺12.213,90 KDV Dahil
₺14.266,10 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Tükendi
₺2.609,10 KDV Dahil
₺2.899,00 KDV Dahil
Tükendi
₺1.980,00 KDV Dahil
₺2.200,00 KDV Dahil
1 2 >

El Mikrofonları

İnsanların iletişim kurmasındaki en temel araç sestir. Bilgilerimizi aktarmak ve iletişim kurmak için kullandığımız ses zaman zaman kitlelere ulaşmaktadır. Sesimizi topluluklara duyurmak için ihtiyacımız olan tek şey ise bir mikrofondur. Kalabalık etkinliklerde, okullarda yapılan gösterilerde, televizyon programlarında, amatör çekimlerde, sokak röportajlarında vb. birçok alanda kullanılan mikrofon televizyon, sinema ve akademik alanlarda oldukça sık tercih edilmektedir.

Hepimiz az çok işlevine hâkim olsak da haydi gelin mikrofon nedir birlikte inceleyelim. Mikrofon, ses dalgalarını elektriksel titreşimlere çeviren, elektroakustik bir cihazdır. Mikrofon ses dalgalarına göre sinyal gerilimi verdiğinden hoparlörü tamamlayan bir unsurdur. Seslerin şiddetini artırarak daha net ve yüksek bir tonda duyulmasını sağlar.

Mikrofonlar yapılarına göre dinamik, kondansatör, elektroakustik kondansatör mikrofon olarak üçe ayrılır. Dinamik mikrofon, 20.000 frekans karakteristiğine sahiptir. Genellikle stüdyolarda ses kaydı yapılırken kullanılır.

Dinamik mikrofonda bir mıknatıs çevresine sarılı bir bobine yapışık bir membran mevcuttur. Membran üzerine çarpan ses dalgalarını bu bobini mıknatıs çevresinde hareket ettirir, bu da bobinin uçlarına elektrik sinyali olarak iletilir. Dinamik mikrofonlar yapılarından dolayı şoka dayanıklı oldukları için canlı performanslarda tercih edilir.

Profesyonel mikrofon, profesyonel amaçlı yapılan kayıt ve ses çıkışı sağlayan ve bu amaçla kullanılan mikrofonlardır. Bu mikrofonların farkı ise ses dalgalarına daha duyarlı olmaları ve çevreden gelen gürültüyü azaltarak ses dalgalarını iletmesidir.

Yüksek Ses Kalitesine Sahip El Mikrofonu Çeşitlerini Hemen Online Satın Alın!

Profesyonel mikrofonlar genel olarak canlı performanslarda ve kayıt yapılan stüdyo sistemlerinde kullanılan mikrofonlardır. Bu mikrofonlarda genel olarak kablosuz olanlar tercih edilir. Bunun sebebi ise kullanımının daha rahat olması ve kablo karmaşasının olmayışıdır. Stüdyo ortamlarında birden fazla cihaz bulunduğu için kablo fazlalığını gidermek adına kablosuz modelleri daha çok tercih edilmektedir

Ancak ses frekans karakteristikleri homojen değildir, yani ses kaynağı membrandan uzaklaştıkça sesin içindeki bas frekans bileşenlerine dinamik mikrofonun duyarlılığı azalır, bundan dolayı çıkışlarındaki sinyalin sesin orijinal karakterine olan yakınlığı membranın ses kaynağına ne kadar yakın olduğu ile ilgilidir.

Mikrofonların el mikrofonu, kafa mikrofonu, yaka mikrofonu vb. çeşitleri vardır. El mikrofon, kablolu mikrofon ve kablosuz mikrofon olarak ikiye ayrılmaktadır. El mikrofon türlerinden biri olan kablolu mikrofonlar ses işlemcisi mikser, anfi veya bilgisayar gibi ses işlemleri yapımında kullanılan cihazlara bir kablo ile bağlanarak ses iletimi gerçekleştirmektedirler. Kablosuz mikrofon ise daha rahat bir kullanıma sahiptir. 50-100 metre arasında kullanım imkânı sağlamaktadır.

Fotokolik.com’da rode marka ve boya marka mikrofon çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Boya mikrofon, pek çok cihaz ile uyumlu olacak şekilde üretilecek mikrofonlardır. Kablosuz modellerinde 100 metreye kadar kullanım alanı sağlamaktadır.

Düzey, pil durumu, sessiz ve kanal seçimi hakkında bilgi veren bir OLED ekrana sahiptir. Yüksek kalitedeki dinamik mikrofon yapısı ile konuşmacının sesini ön plana çıkartarak rahatsız edici arka plan seslerini büyük ölçüde azaltmış olur.

Rode mikrofon, ses kayıtlarında kullanılan oldukça fazla tercih edilen bir modeldir. Windows ve Mac OS tabanlı bilgisayarlardaki hemen hemen tüm uygulamalar ile uyumlu olan NT-USB Apple iPad'de RODE REC, Garage Band veya benzeri -harici mikrofon kabul edebilen- her türlü uygulama ile de uyumludur.

Mikrofon fiyatları piyasada modeline göre değişiklik gösterebilmektedir. Fakat Fotokolik.com’a gelerek hem uygu fiyat seçeneklerinden yararlanabilir hem de düzenli olarak sizler için yaptığımız indirimlerden yararlanabilirsiniz. Şimdi, sizde mikrofon seçeneklerimizden birini sepetinize ekleyin, tüm bu ürün özelliklerine sahip olun. Fotokolik.com olarak sizlere güvenli ve kaliteli alışveriş imkânı sunuyoruz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı