₺4.105,22 KDV Dahil
₺4.367,25 KDV Dahil
₺4.105,22 KDV Dahil
₺4.367,25 KDV Dahil
₺2.943,85 KDV Dahil
₺3.461,45 KDV Dahil
₺7.151,55 KDV Dahil
₺7.367,00 KDV Dahil
₺4.313,09 KDV Dahil
₺4.492,80 KDV Dahil
₺4.313,09 KDV Dahil
₺4.492,80 KDV Dahil
₺838,51 KDV Dahil
₺873,45 KDV Dahil
1 2 >

Tepe Flaşlar

Fotoğraf ve video çekimlerinde kullandığınız ekipmanların kalitesi kadar çekimi gerçekleştirdiğiniz mekân ve ışıkta bir o kadar önemlidir. Güneş ışından faydalanarak çekim yaptığınız zamanlarda ışık konusunda sorun yaşamayabilirsiniz fakat gece yapılması gereken çekimler? 

Flaşlar, fotoğraf ve video çekimlerinde kullanılan güneş ışığına en yakın ışık kaynaklarıdır. Flaşlar güçlü, anlık patlayan ışıklardır. Diğer yapay ışık kaynaklarına göre pek çok rengi gösterip, ışığı görselin her alanına eşit olarak yaymaktadır. Diğer yapay ışıklar ise flaşlar kadar güçlü olmadığı için görselde gölgelenmeler oluşabilmektedir. 

Fotoğraf makinamızın üzerinde bulunan flaş, genelde yetersiz ve ek olarak kullanılacak ekipmanlara göre daha zayıf olabilir. Örneğin; en fazla on metreden daha uzaktaki nesneler için ışığı çok yetersiz kalacaktır, hatta hiç etkili olmayacaktır. Bu flaş özelliğiniz desteklemek için tepe flaş vb. ek ekipmanlar kullanmanızı tavsiye ediyoruz. 

Tüm ürünlerde olduğu gibi tepe flaş seçerken de dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Bunlardan ilki, enstantane ve diyafram ayarlarıdır. Flaş kullanacaksanız enstantane süreleri oldukça önemlidir. Üretici tarafından önerilmiş değerlerden daha kısa olan enstantane süreleri genelde elektronik olmayan eski tip flaşlarda senkronizasyon bozulmasına ve karanlık veya bölgesel olarak dengesiz ışıklanmış fotoğrafların ortaya çıkmasına neden olur.

Fotoğraf makinesi tepe flaşı, kafa açısı genişledikçe ışığı yayma açısı da genişleyecektir. Çekim yaptığınız ortamın genişliğine göre farklı açılarda ürünler tercih edebilirsiniz. Kafa açısı daha geniş tepe flaşlar satın alacaksanız, kullanım sırasında fotoğraf makinesinin üstüne sabitlemek yerine kameranın arkasında bulunan bir duvara sabitlemek daha doğru olacaktır. 

Yüksek Kalite Tepe Flaş Modellerini Uygun Fiyat Avantajıyla Hemen Online Satın Alın!

Bunun nedeni ise açı genişledikçe ışık miktarı azaldığı için parlakta etkilenecektir. Buna bağlı olarak da parlaklık azalır, ayrıca kısa olan odak mesafelerinde geniş açı, uzun olan odak mesafelerinde ise daha dar açılar kullanmaya özen gösterilmelidir. 

Bir tepe flaş almaya karar verdiyseniz Godox, Sony, Canon ve Nikon gibi markaları tercih edebilirsiniz. Bu markalara ait tepe flaşlar hakkında size kısa bilgiler verelim! Godox tepe flaş, farklı fotoğraf makinelerinde sorunsuz kullanılacak şekilde üretilmiştir. Flaş kafası -7 / -90° aralığında eğilebilir ve toplam 270° döndürülebildiği için sekmeler ve ışığın nereye düşeceği kontrol edilebilmektedir.

Canon tepe flaş, 120 ° yukarı eğilebilir ve 180 ° döndürebilir bir üründür. Çoğu markada Canon uyumlu tepe flaşı üretildi gibi, Canon tepe flaşları da pek çok marka ve modelde kullanılabilir. Motorlu flaş başlığı kendini otomatik olarak ayarlayarak yansıtma açısının her zaman doğru olmasını sağlar ve böylece doğal ve profesyonel görünüme sahip flaşlı görüntüler çekmeniz gereken yerlerde daha iyi bir aydınlatma sunar. 

Nikon tepe flaşı, hızlı ve oldukça güvenilir bir üründür, 5 saniyelik aralıklarla 120, 3 saniyelik aralıklarla 84 çekim yapabilir. Zorlu çekim koşulları için üretilen Nikon tepe flaşlarının yeni modelleri kumanda ile kontrol etme seçeneği sunmaktadır. 

Sony tepe flaşı, yukarı, aşağı, sola ve sağa çevirerek ihtiyacınız olan parlaklığı elde edebilirsiniz. Kompakt, hafif flaş toza ve neme dayanıklıdır. Dayanıklı taşıma çantası ve yuva kapağı ürünle birlikte verilmektedir. 

Tüm bu özelliklerden yararlanmak ve uygun fiyat seçeneklerini incelemek için Fotokolik.com’da sizleri bekliyoruz. Tek tık ile güvenli ve hızlı alışveriş ile sizde tanışın!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı