Nikon D500 AF-S DX 16-80mm VR Lens Kit ile DSLR Fotoğraf Makinesi
Nikon D500 AF-S DX 16-80mm VR Lens Kit ile DSLR Fotoğraf Makinesi
Nikon D500 AF-S DX 16-80mm VR Lens Kit ile DSLR Fotoğraf Makinesi
Nikon D500 AF-S DX 16-80mm VR Lens Kit ile DSLR Fotoğraf Makinesi
Nikon D500 AF-S DX 16-80mm VR Lens Kit ile DSLR Fotoğraf Makinesi
Nikon D500 AF-S DX 16-80mm VR Lens Kit ile DSLR Fotoğraf Makinesi
Nikon D500 AF-S DX 16-80mm VR Lens Kit ile DSLR Fotoğraf Makinesi

Nikon D500 AF-S DX 16-80mm VR Lens Kit ile DSLR Fotoğraf Makinesi

Marka : Nikon
İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : ₺60.045,97(KDV Dahil)
İndirimli : ₺49.838,16(KDV Dahil)
Barkod : 4960759029218
₺13.978,36 `den başlayan taksitlerle

Türkiye Resmi Distribütör Garantili

Nikon D500 AF-S DX 16-80mm VR Lens Kit ile DSLR Fotoğraf Makinesi İncelemesi


Amiral gemisi gücü; DX çevikliği. D500 ile daha da ileri gidin

Nikon'un FX biçimli amiral gemisi D5'in küçük kardeşi D500, olağan üstü güç ve hassasiyet elde etmenize imkan tanır. Nikon'un yeni nesil 153 noktalı AF sistemi olağanüstü genişlikte bir kapsam sunar. Yeni görüntü ve ölçüm sensörleri son derece hassas bir konu tanıma olanağı ve ayrıntı sağlar. 10 fps'ye varan hızlarda çekim yapabilir ve yüksek performanslı ara bellek sayesinde tek bir yüksek hızlı arka arkaya çekimde 200 adede kadar NEF (RAW) resim çekebilirsiniz. Buda tam 20 saniye boyunca en yüksek resim kalitesinde çekim yapabileceğiniz anlamına gelir. Üstelik sınırları zorlayan film yapımcıları için D Film fotoğraf makinesinde 29 dakika 59 saniyeye kadar yüksek tanımlı 4K/UHD film kaydı yapılmasını sağlar.

Amiral Gemisi AF Performansı: Olağanüstü Hassaslık

Nikon'un FX biçimli amiral gemisi olan D5 ile aynı AF sistemine sahip D500, neredeyse karanlık koşullarda bile tam hassaslıkla netlemenize imkan sağlar. Tam 153 netleme noktası ve 99 çapraz tip sayesinde bu olağanüstü AF sistemi, benzeri görülmemiş bir kapsama alanı sunarak vizör çerçevesinin genişliğini neredeyse tamamen kapsar. Merkez noktasında -4 EV'ye, diğer tüm noktalarda -3 EV'ye (ISO 100, 20°C/68°F) kadar düşürülebilen AF hassaslığı, düşük ışıkta üstün performans sağlar. Yeni bir hassaslık düzeyi sayesinde yüksek hızda hareket eden küçük konular izlenebilir ve çerçevenin kenarındaki konular kolayca algılanır. Sistem, Sürekli AF modunda 153 noktalı, 72 noktalı ve 25 noktalı kapsama ayarlarına göre yapılandırılabilir. 153 netleme noktasının tamamı f/5,6 ya da daha hızlı açık diyaframa sahip AF NIKKOR objektiflerle uyumludur ve 15 merkezi netleme noktası, f/8'lik etkin diyaframla çalışır.

Daha da İleri Gidin: Görüntü Tanımlama Hızı

D500'ün üstün performansı, önemli anları kolayca yakalar. AE/AF izlemeyle veya ayna kaldırarak 10 fps'ye kadr çekim yapabilirsiniz. Spor çekimi sırasında ya da konuların aniden yön değiştirdiği herhangi bir sahnede AF izleme ve vizör görünürlüğü büyük ölçüde geliştirilmiştir. Yeni bir AF ASIC (Uygulamalı Özel Entegre Devreler) birimi sayesinde AF'ye her an en yüksek bilgi işlem gücü ayrılır. Daha hızlı ardışık deklanşör ve ayna mekanizmaları, yüksek hızlı arka arkaya çekimler sırasında vizör kararmasını önemli ölçüde azaltır. Fotoğraf makinesinin yüksek performanslı ara belleği, tek bir arka arkaya çekimde 200'e kadar NEF (RAW) resim çekmenize imkan sağlar. İki kart yuvası (bir XQD kartlar, diğeri SD UHS II kartlar için) fotoğraf makinesinin inanılmaz çekim hızlarına kolayca ayak uydurur ve bir sonraki arka arkaya çekim için ara belleğin hızla boşaltılmasını sağlar. USB 3.0 bağlantı noktası sayesinde büyük miktarda veriler hızlı bir biçimde aktarılabilir ve fotoğraf makinesinin dahili SnapBridge özelliği hızlı kablosuz resim aktarımına imkan tanır. Daha da hızlı bir aktarım çözümü arayanlar için D500, opsiyonel WT-7A ile de uyumludur; bu sayede dosyalar, 886,7 Mb/s'yi bulan hızlarla bir FTP sunucusuna veya bilgisayara aktarılabilir.

Anı Kaçırmayın: Güçlü Ölçüm ve Görüntü Sensörleri

İster koşmakta olan bir çitayı X Oyunlarında kader anını yakalıyor olun, D500 ile istediğiniz fotoğrafı elde edersiniz. Üstelik bu, sıradan bir fotoğraftan fazlasıdır. 20,9 MP DX biçimli CMOS görüntü sensörü ve 180K piksel RGB ölçüm sensörü, zengin ton geçişlerine sahip, son derece hassas bir konu tanıma ve görüntü detayı sağlar. D500; 8,0 cm (3,2 inç), 2359 k- noktalı, yüksek ya da alçak açılardan çekim yapma esnekliği sağlayan son derece hassas, dik açılı bir LCD dokunmatik ekrana sahiptir. Görüntüler arasında kolayca dolaşıp önemli olanları seçebilir ve fotoğraflara kredi, konum, ağ, IPTC ve telif hakkı bilgileri girebilirsiniz. Canlı Görüntü modunda çekim yaparken dokunmatik özelliğini kullanarak netleme noktasını ayarlayabilir, deklanşöre basabilir ve çerçeve içinde seçilen alana göre önceden ayarlanmış Noktasal Beyaz Dengesi verilerini alabilirsiniz. Daha fazla kontrol isteyenler için Pictere Control 2.0, hem durağan görüntüler hem de video çekimi için parametre tanımlamayı kolaylaştırır. Maksimum dinamik aralık için Düz ön ayarını kullanarak üretim sonrasına kalan işlerinizi kolaylaştırın ve Netlik özelliğiyle ayrıntılar üzerinde ince ayar yapın.

Karanlıktan Korkmayın: Başkalarının Görmekte Bile Zorlandığı Fotoğrafları Yakalayın


Zorlu aydınlatma koşulları D500'ün gözünü korkutamaz. Olağanüstü genişlikteki ISO aralığı sayesinde bu fotoğraf makinesi, karanlık koşullarda çekim için yepyeni fırsatların kapısını aralar ve parlak noktalarla son derece iyi başa çıkar. Nikon'un yeni EXPEED 5 işleme motoru, 100 ile 51.200 arasını kapsayan standart ISO aralığının tamamında resim kalitesinin hiç olmadığı kadar yüksek olmasını sağlar. İnce kumlanma ciddi oranda azaltılmıştır ve yüksek ISO değerlerinde çekilen ve kesilen görüntüler bile kalitesini korur. ISO aralığını Lo 1 ayarında ISO 50 eşdeğeri kadar alçak düşük bir değere, Hi 5 ayarında ise tam ISO 1.640.000 eşdeğerine kadar yüksek bir değere genişletebilirsiniz. Hi 5 ayarı, fotoğraf makinesinin neredeyse karanlık bir ortamda (merkezi noktada -4 EV) çalışan AF sistemiyle birlikte kullanıldığında daha önceki beşkide hiç denemediğiniz ortamlarda çekim yapmanıza imkan sağlar. Renkli görüntüleri flaş kullanmadan yakalamanıza imkan tanıyan, bu şaşırtıcı yükseklikteki ISO değerleri, gözetim veya güvenlik uygulamaları gibi uzmanlık isteyen kullanımlar içinde uygundur.

Sinema Kalitesinde 4K/UHD Performansı


Fotoğraf makinesinde yüksek tanımlı 4K/UHD filmler kaydedebilen ilk Nikon DX biçimli D-SLR olan D500, film çekiminde yepyeni bir esneklik düzeyi sağlıyor. En yüksek resim kalitesini elde etmenizi sağlayan noktası noktasına yerel piksel kesme olanağıyla 30p/25p/24p hızında 29 dakika 59 saniyeye kadar 4K/UHD filmler (3840x2160 piksel) kaydedilebilir. Yerel Tam HD piksel kesme de dahil olmak üzere birden çok sensör kesme biçiminde 50p/60p'ye varan kare hızlarında Tam HD (1080p) videolar kaydedilebilir. Nikon'un elektronik Titreşim Azaltma teknolojisi, elle Tam HD film çekimi sırasında makine sarsıntısının etkilerini azaltır. M modunda çekim yapılırken tüm video çözünürlükleri ve kesme modlarında duyarlılık, ISO 100 ile Hi 5'e aralığında herhangi bir değere ayarlanabilir. Otomatik ISO, ISO 200'den Hi 5'e kadar çıkmanıza ve çalışırken kullanmak istediğiniz en yüksek ISO değerlerini ayarlamanıza imkan tanır.

DX Çevikliği: İhtiyaç Duyduğunuz Kadar Sağlam


Fotoğrafçılık serüveniniz sizi en zorlu çekim koşullarına götürse bile D5'in küçük kardeşi D500 sizi yolda bırakmaz. Sağlam bir metal kasaya giydirilen dayanıklı magnezyum alaşımı ve karbon fiber parçalar, hafif ve sağlam bir gövde oluşturur. Tüm ekler, düğmeler ve kadranlar tamamen hava sızdırmazdır. iki şarj arasında en fazla çekim sayısına ulaşabilmeniz için enerji tasarrufu sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Opsiyonel MB-D7 Multi-Power Battery Pack, üç farklı pil güç kaynağını destekler ve dikey çekim sırasında fotoğraf makinesinin tutulmasını kolaylaştırır. Ayrıca yüksek performanslı deklanşör, 200.000 döngüyle test edilmiştir.

Nikkor Objektifler: DX Telefoto Avantajı


Nikon'un efsanevi NIKKOR objektifleri, eşsiz bir netlik ve çok yönlülük sağlar. D500, DX NIKKOR objektif yelpazesinin tamamıyla uyumludur ve fotoğraf makinesindeki DX sensörünün 1,5x kesme faktörü, bir FX objektifle çekim yapıldığında telefoto etkisi sağlar. D500'ü AF-S NIKKOR 80-400mm f/4.5-5.6G ED VR objektifle kullandığınızda tele ayarındaki görüş açısı, FX biçilimli bir D-SLR makinenin 600mm telefoto objektif takılıyken sahip olduğu görüş açısına eşdeğerdir. Tam çerçeveli kombinasyonla karşılaştırıldığında telefoto yapılandırmanızın hem ağırlığı hem de uzunluğu, yaklaşık yarı yarıya azalır ve fazla yükle seyahat etmek istemeyen biriyseniz bu size ciddi bir avantaj sağlar. Artık daha ağır olan profesyonel setlerin getirdiği sorunlarla uğraşmadan kendinizi aksiyonun merkezine yansıtabilir veya odağınızı ulaşılması zor bir kuş yuvasının kenarına çevirebilirsiniz.

Gölgeleri Aydınlatma

D500, Nikon'un beğenilen İTTL/Creative Lighting System ve yeni telsiz kumandalı Gelişmiş Kablosuz Aydınlatma sistemiyle tamamen uyumludur. Bu da makinenizi profesyonel SB-910, kompakt SB-700 veya telsiz kumanda teknolojisini kullanan SB-5000 gibi Spedlight Flaş Birimiyle kolayca kullanabileceğiniz anlamına gelir. D500, opsiyonel WR-R10 alıcı/verici ile birlikte kullanıldığında 6 gruba kadar SB-5000 birimi başka bir odadan, duvarların arkasından veya dış mekanda parlak güneş ışığı altında kontrol edebilir ve kablosuz olarak çalıştırabilir.

SnapBridge ile Fotoğraf Makinenizi Akıllı Cihazlarınıza Bağlı Tutun


D500, SnapBridge ile uyumlu olacak ilk Nikon DSLR'dir. Bu akıllı Nikon uygulaması, Bluetooth düşük enerji (BLE) teknolojisinden yararlanarak fotoğraf makineniz ile akıllı telefonunuz ya da tabletiniz arasında sürekli ve düşük güç tüketen bir bağlantı kurar. Fotoğrafları çektiğiniz sırada fotoğraf makinenizin pilini tüketmeden akıllı cihazınızla otomatik olarak senkronize edebilirsiniz. çekim yaptığınız sırada senkronize edebilirsiniz. Çekim yaptığınız sırada senkronize edilen görüntüler anında yeniden boyutlandırılır, böylece incelemesi kolay hale gelir ve sosyal ağlara hızlıca yüklenir. Ayrıca, fotoğraf makinenizin temel fonksiyonlarını akıllı cihazınızdan kontrol edebilir ve fotoğrafları kolayca coğrafi olarak etiketleyebilirsiniz. Üstelik, yeni bir yere vardığınız zaman SnapBridge, akıllı cihazınızdaki GPS bilgileri otomatik olarak fotoğraf makinenizi yerel ve UTC saat ve tarih bilgileriyle günceller. Kaç zaman dilimi geçmiş olursanız olun tüm fotoğraflarınız doğru tarih bilgisine sahip olur. D500'ün Yakın Alan İletişimi (NFC) özelliği sayesinde, SnapBiridge'i ilk defa etkinleştirmek üzere fotoğraf makinenizi akıllı cihazınıza kolayca bağlayabilirsiniz.

Teknik Özellikler
Genel

Tür: Tek objektif yansıtma dijital fotoğraf makinesi
Objektif Yuvası: Nikon F objektif yuvası (AF bağlantısı ve AF bağlantı yerleri vardır)
Etkin Görüş Açısı: Nikon DX biçimi; 35mm [135] biçiminde odak uzaklığı (FX biçimli görüş açısına sahip objektiflerin odak uzaklığının yaklaşık 1,5 katına eşdeğer)
Görüntü Sensörü: DX, CMOS, 23,5mm x 15,7mm
Toplam piksel: 21,51 milyon
Toz azaltma Sistemi: Görüntü sensörü temizleme, Görüntüden Toz Giderme Özelliği referans verileri (Capture NX-D yazılımı gerekir)
Etkin Piksel Sayısı: 20,9 milyon
Resim Boyutu (Piksel):
DX (24 x 16) görüntü alanı: (L) 5568 x 3712, (M) 4176 x 2784, (S) 2784 x 1856
1,3x (18 x 12) görüntü alanı: (L) 4272 x 2848, (M) 3200 x 2136, (S) 2128 x 1424
DX görüntü alanına sahip olan ve film kaydı sırasında çekilen fotoğraflar: (L) 5568 x 3128, (M) 4176 x 2344, (S) 2784 x 1560
1,3x görüntü alanına sahip olan ve film kaydı sırasında çekilen fotoğraflar: (L) 4272 x 2400, (M) 3200 x 1800, (S) 2128 x 1192
Film kaydı yapılırken 3840 x 2160 çerçeve boyutunda çekilen fotoğraflar: 3840 x 2160
Depolama - Dosya Biçimi:
NEF (RAW): 12 veya 14 bit (kayıpsız sıkıştırılmış, sıkıştırılmış veya sıkıştırılmamış); büyük, orta ve küçük olarak mevcuttur (orta ve küçük resimler, kayıpsız sıkıştırma kullanılarak 12 bit derinliğe kaydedilir)
TIFF (RGB)
JPEG: JPEG-Baseline uyumlu, iyi (yaklaşık 1 : 4), normal (yaklaşık 1 : 8) veya temel (yaklaşık 1 : 16) sıkıştırma ile; en iyi kalitede sıkıştırma mevcuttur
NEF (RAW)+JPEG: Hem NEF (RAW) hem de JPEG biçiminde kaydedilmiş tek bir fotoğraf
Picture Control Sistemi: Standart, Nötr, Canlı, Monokrom, Portre, Manzara, Düz, seçilen Picture Control değiştirilebilir; Özel Picture Control ayarları için depolama alanı
Depolama - Medya: XQD, SD, SDHC (UHS-II uyumlu), SDXC (UHS-II uyumlu)
Çift Kart Yuvası: 1 XQD kart ve 1 Secure Dijital (SD) kart; her iki kart da birincil depolama veya yedekleme depolaması için ya da NEF (RAW) ve JPEG resimlerin ayrı depolanması için kullanılabilir; resimler kartlar arasında kopyalanabilir.
Dosya Sistemi: DCF 2.0, Exif 2.3, PictBiridge
Vizör: Göz düzeyinde beşli prizma tek objektif yansıtmalı vizör
Çerçeve Alanı: DX (24 x 16) görüntü alanı: Yaklaşık %100 yatay ve %100 dikey, 1,3x (18 x 12) görüntü alanı: Yaklaşık %98 yatay ve %98 dikey
Büyütme: Yaklaşık 1,0 x (sonsuzda 50mm f/1,4 objektif, -1,0 m-1)
Göz Teması Noktası: 16mm (-1,0 m-1; vizörün göz merceği objektif yüzeyinin merkezinden)
Diyoptri Ayarı: -2 ile +1 m-1 arası
Netleme Ekranı: AF alanı braketlerine sahip (kadraj kılavuz çizgileri görüntülenebilir) B tipi BiriteView Clear Matte Mark II ekran
Yansımalı Ayna: Hızlı dönüş tipi
Alan Derinliği Önizleme: Evet, Pv düğmesine basıldığında objektif diyaframı, kullanıcı (A ve M modu) veya fotoğraf makinesi (P ve S modu) tarafından seçilen bir değere düşürülerek durdurulur.
Objektif Diyaframı: Anlık dönüş, elektronik kontrollü
Uyumlu Objektifler:
G, E ve D tipi objektifler (PC objektiflerde bazı kısıtlamalar uygulanabilir) ve DX objektifler
AI-P NIKKOR objektifler ve CPU olmayan AI objektiflerle (yalnızca A ve M pozlama modları) uyumludur
IX NIKKOR objektifler, F3AF'ye yönelik objektifler ve AI olmayan objektifler kullanılamaz
Elektronik telemetre, f/5,6 değerinde veya daha hızlı maksimum diyaframa sahip objektiflerle kullanılabilir (elektronik telemetre, f/8 değerinde veya daha hızlı maksimum diyaframa sahip objektiflerde, 9'u seçilebilen 15 adet netleme noktasını destekler)
Deklanşör Tipi: Elektronik kontrolü, dikey hareketli, odak düzlemli mekanik deklanşör; ayna kaldırma deklanşör modunda elektronik ön perde deklanşörü kullanılabilir
Enstantane Hızı: 1/3, 1/2 veya 1 EV'lik adımlarla 1/8000 ile 30 s arası, uzun pozlama, süre X250
Flaş Senkronizasyon Hızı: X = 1/250 s; 1/250 s veya daha düşük hızda deklanşörle senkronize olur
Deklanşör Modları:
S (tek kare)
CL (sürekli yavaş hız)
CH (sürekli yüksek hız)
Q (alçak sesli deklanşör)
Otomatik zamanlama
MUP (ayna kaldırarak)
Qc (alçak sesli sürekli deklanşör)
Kare İlerleme Hızı: 10 fps; CL: 1 ile 9 fps arası, CH: 10 fps, Qc: 3 fps
Otomatik Zamanlama: 2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 0,5, 1, 2 veya 3 s aralıklarla 1 ile 9 arasında pozlama
Pozlama Ölçümü: Yaklaşık 180K (180.000) piksel RGB sensörü kullanan TTL pozlama ölçümü
Ölçüm Yöntemi: Matris: 3B renkli matris ölçümü III (G, E ve D tipi objektifler); renkli matris ölçümü III (diğer CPU objektifler ); kullanıcı tarafından objektif verileri sağlanırsa CPU olmayan objektiflerde de renkli matris ölçümü kullanılabilir Merkez ağırlıklı: Ağırlığın %75'i, çerçevenin merkezindeki 8mm'lik daireye verilir. Dairenin çapı 6, 10 veya 13mm olarak değiştirilebilir ya da ağırlık, tüm çerçevenin ortalamasına göre belirlenebilir (CPU olmayan objektifler, 8mm'lik daire kullanılır); Noktasal: Merkezi seçilen netleme noktasında (CPU olmayan objektif kullanıyorsa merkez netleme noktasında) olan 3,5mm'lik daireyi (çerçevenin yaklaşık %2,5'i) ölçer; Parlaklık ağırlıklı: G, E, ve D tipi objektiflerde kullanılabilir
Ölçüm Aralığı (ISO 100, f/1,4 Objektif, 20°C/68°F): Matris veya merkez ağırlıklı ölçüm: -3 ile +20 EV arası Noktasal ölçüm: 2 ile 20 EV arası Parlaklık ağırlıklı ölçüm: 0 ile 20 EV arası
Mod:
Değişken program (P) ile programlanmamış otomatik
Enstantane öncelikli otomatik (S)
Diyafram öncelikli otomatik (A)
Manuel (M)
Pozlama Telafisi: 1/3, 1/2 veya 1 EV'lik adımlarla -5 ile +5 EV arası
ISO Duyarlılığı: 1/3, 1/2 veya 1 EV'lik adımlarla ISO 100 ile 51.200 arası. ISO 100'ün altında yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7, 1 EV (ISO 50 eşdeğeri) ya da ISO 51.200'ün üzerinde yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7, 1, 2, 3, 4 veya 5 EV (ISO 1.640.000 eşdeğeri) olarak da ayarlanabilir; otomatik ISO duyarlılığı kontrolü mevcuttur
Etkin D-Lighting: Otomatik, Ekstra yüksek, Yüksek, Normal, Düşük veya Kapalı seçeneklerinden biri seçilebilir
Otomatik Netleme: TTL kademe belirlemeli Multi-Cam 20K otomatik netleme sensör modülü, hassas ayar ve 55'i (35 çapraz tip sensör ve 9 f/8 sensör) seçilebilen 153 netleme noktası (99 çapraz tip sensör ve f/8'i destekleyen 15 sensör dahil)
Algılama Aralığı: -4 ile +20 EV arası (ISO 100, 20°C/68°F)
Objektif Sürekli Servosu:
Single-sürekli servo AF (AF-S)
Sürekli-servo AF (AF-C)
Tahminli netleme izleme konu durumuna göre otomatik olarak etkinleştirilir
Manuel netleme (M)
Elektronik telemetre kullanılabilir
Netleme Noktaları: 153 netleme noktasından 55'i veya 15'i seçilebilir
AF Alanı Modu: Tek nokta AF, 25, 72 veya 153 noktalı dinamik alan Af, 3D-izleme, grup alan AF, otomatik alan AF
Netleme Kilidi: Netleme, deklanşöre yarım basılarak (single-sürekli servo AF) veya alt seçicinin merkezine basılarak kilitlenebilir
Flaş Kontrolü: TTL: Yaklaşık 180K (180.000) piksel RGB sensörü kullanılarak i-TTL flaş kontrolü; matris, merkez ağırlıklı ve parlaklık ağırlıklı ölçümde dijital SLR için i-TTL dengeli dolgu flaşı, noktasal ölçümde ise dijital SLR için standart i-TTL dolgu flaşı kullanılır
Flaş Modu: Ön perde senkronu, yavaş senkron, arka perde senkronu, kırmızı göz azaltma, yavaş senkron özellikli kırmızı göz azaltma, yavaş arka perde senkronu, kapalı, Otomatik FP Yüksek Hızlı Flaş Senkronizasyon seçenekleri desteklenir
Flaş Telafisi: 1/3, 1/2 veya 1 EV'lik adımlarla -3 ile +1 EV arası
Flaş Hazır Göstergesi: Opsiyonel flaş birimi tamamen şarj olduğunda yanar, flaş tam performansla kullanıldıktan sonra yanıp söner
Aksesuar Yuvası: Senkronizasyon ve veri bağlantı noktaları ile güvenlik kilidine sahip ISO 518 flaş yuvası
Nikon Creative Lighting System (CLS): i-TTL flaş kontrolü, telsiz kumandalı Gelişmiş Kablosuz Aydınlatma, optik Gelişmiş Kablosuz Aydınlatma, pilot aydınlatma,, FV kilidi, Renk Bilgisi İletişimi, Optik FP Yüksek Hızlı Flaş Senkronizasyon, çoklu alan AF içinAF yardımcısı, birleşik flaş kontrolü
Senkron Terminali: Diş kilitleme mekanizmalı ISO 519 senkron terminali
Beyaz Dengesi: Otomatik (3 tür), ampul ışığı, floresan (7 tür), doğrudan güneş ışığı, flaş, bulutlu, gölge, önceden belirlenen beyaz ayarı (6 adede kadar değer saklanabilir, canlı görüntü sırasında noktasal beyaz dengesi ölçümü yapılabilir), renk sıcaklığını seçme (2500K ile 10.000K arası) işlemlerin hepsi ince ayarlardan yapılabilir
Beyaz Dengesi Basamaklama: Pozlama, Flaş, Beyaz Dengesi, ADL
Canlı Görüntü - Modlar: Fotoğraf canlı görüntü, Film canlı görüntü
Canlı Görüntü - Objektif Sürekli Servosu:
Otomatik Netleme (AF)
Single-sürekli servo AF (AF-S)
Devamlı servo AF-F)
Manuel netleme (M)
Canlı Görüntü - AF-Alan Modu:
Yüz öncelikli AF
Geniş alan AF
Normal alan AF
Konu izlemeli AF
Canlı Görüntü - Otomatik: Çerçeve içindeki herhangi bir yerde kontrast ölçümü AF (yüz öncelikli AF veya konu izlemeli AF seçildiğinde fotoğraf makinesi, netleme noktasını otomatik seçer)
Film - Ölçüm: Ana görüntü sensörünü kullanan TTL pozometre
Film - Ölçüm Yöntemi: Matris, merkez ağırlıklı veya parlaklık ağırlıklı
Film - Çerçeve Boyutu (Piksel) ve Kare Hızı: 3840 x 2160 (4K UHD): 30p (aşamalı), 25p,24p, 1920 x 1080: 60p, 50p, 30p, 25p, 24p, 1280 x 720: 60p, 50p; 60p, 50p, 30, 25p ve 24p için gerçek kare hızları sırasıyla 59, 94, 50,,29, 97, 25 ve 23,976 fps'dir; (İyi) tüm çerçeve boyutlarında yüksek kalite kullanılabilir, 3840 x 2160 dışındaki tüm boyutlarda normal kalite kullanılabilir
Film - Dosya Biçimi: MOV
Film - Video Sıkıştırma: H.264/MPEG-4 Gelişmiş Video Kodlaması
Film - Ses Kayıt Biçimi: Doğrusal PCM
Film - Ses Kayıt Cihazı: Dahili stereo veya harici mikrofon; duyarlılık ayarlanabilir
Film - ISO Duyarlılığı: P, S ve A Pozlama Modları: Üst sınırı seçebilen otomatik ISO duyarlılığı kontrolü (ISO 100 ile Hi 5 arası); M Pozlama Modu: Üst sınırı seçebilen otomatik ISO duyarlılığı kontrolü (ISO 100 ile Hi5 arası) kullanılabilir; ISO 51.200'ün üzerinde yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7, 1, 2, 3, 4 veya 5 EV'ye (ISO 1.640.000 eşdeğeri) eşdeğer ek seçenekler içeren manuel seçim (1/3, 1/2 veya 1 EV'lik adımlarla ISO 100 ile 51.200 arası)
Diğer Seçenekler: İşaret işaretleme, zaman aralıklı filmler, elektronik titreşim azaltma
Ekran: 8 cm (3,2 inç) diyagonal, yaklaşık 2359 k-nokta, 170° resim açısına sahip, dik açılı TFT dokunmatik LCD, yaklaşık %100 çerçeve alanı ve manuel ekran parlıklığı kontrolü
İzleme: İzleme zoom işlevli tam çerçeve veya küçük resim (4,9 veya 72 görüntü) izleme, film izleme, fotoğraf ve/veya film slayt gösterisi, histogram ekran, parlak noktalar, fotoğraf bilgileri, konum verileri ekranı, otomatik resim döndürme, görüntü derecelendirme ve IPTC bilgileri ekleme ve görüntüleme
USB: SperSpeed USB (USB 3.0 Micro-B konektörü); yerleşik USB bağlantı noktalarına bağlanması önerilir
HDMI Çıkışı: C tipi HDMI konektörü
Ses Girişi: Stereo mini pin soket (3,5 mm çap; elektrik fişi desteği)
Ses Çıkışı: Stereo mini pin soket (305 mm çap)
Aksesuar Bağlantısı: On pinli uzak terminal: Opsiyonel uzaktan kumandayı, WR-R10'u (WR-A10 adaptör gerekir) veya WR-1 kablosuz uzaktan kumandayı, GP-1/GP-1A GPS ünitesini veya NMEA0183 sürüm 2.01 ya da 3.01 ile uyumlu bir GPS cihazını (MC-35 GPS adaptör kablosu ve D-sub 9 pinli konektör gerekir) bağlamak için kullanılabilir
Wi-Fi (Kablosuz LAN) Standartları: IEEE 802.11b, IEEE 802.11g
Wi-Fi (Kablosuz LAN) Güvenliği: Doğrulama: Açık sistem, WPA2-PSK
NFC İşlevi: NFC Forumu Tür 3 Etiket
Wi-Fi (Kablosuz LAN) İletişim Protokolleri: Bluetooth Özelliği Sürüm 4.1
Desteklenen Diller: Türkçe, Arapça, Bengalce, Bulgarca, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Çekçe, Danca, Flemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe, Macarca, Endonezya Dili, İtalyanca, Japonca, Korece, Marathi Dili, Norveççe, Farsça, Lehçe, Portekizce (Avrupa va Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça, İspanyolca, İsveççe, Tamilce, Telugu Dili, Tayca, Ukraynaca, Vietnamca
Pil: Bir adet EN-EL15 şarj edilebilir Li-ion pil
Pil Tutucu: Bir adet şarj edilebilir Nikon EN-EL18a veya EN-EL18 Li-ion pil içeren, opsiyonel MB-D17 çok yönlü pil paketi (ayrı satılır), bir adet şarj edilebilir Nikon EN-EL15 Li-ion pil veya sekiz adet AA alkalin, Ni-MH veya lityum pil. EN-EL18a veya EN-EL18 piller kullanılırken BL-5 pil yuvası kapağı gerekir
AC Adaptörü: EH-5b AC adaptörü; EP-5B güç konektörü gerekir (ikisi de ayrı satılır)
Tripod Yuvası: 1/4 inç (ISO 1222)
Boyutlar (GxYxD): Yaklaşık 147 x 155 x 81 mm ( 5,8 x 4,6 x 3,2 inç)
Ağırlık: Yaklaşık 860 g (1 Ib. 14,4 ons), pil ve XQD hafıza kartıyla ve gövde kapaksız, yaklaşık 760 g (1 Ib. 10,9 ons) (yalnızca fotoğraf makinesi gövdesi)
Çalışma Ortamı - Sıcaklık: 0°C ile 40°C arası (+32°F ile 104°F arası)
Çalışma rtamı - Nem: %85 veya altı (yoğunlaşmasız)
Verilen Aksesuarlar:
BF-1B Gövde Kapağı
Terminal kapaklı EN-EL15 Şarj Edilebilir Li-ion Pil
MH-25a Pil Şarj Cihazı (bir AC duvar adaptörü veya satın alınan ülke ya da bölgeye göre tipi ve şekli değişiklik gösteren bir güç kablosuyla gelir)
USB Kablosuyla Mandalı
HDMI Kablosu Mandalı
UC-E22 Usb Kablosu
AN-DC17 Askı

Nikon 16-80 mm
Fiziksel

Ağırlık: Yaklaşık 480 gr
Filtre Boyutu: 72mm
Çap x Uzunluk (Objektif Yuvasından Uzatma): Yaklaşık 80mm x 85,5mm (objektif geri çekili durumdayken fotoğraf makinesi objektif bayonet halkasından uzaklık)
Modeller
Nikon D500
Body/Kit
Body + Lens Kit
Megapixel
20-25MP
Sessör Format
Full Frame
Sensör Tipi
CMOS
Video Çözünürlük
4K UHD
Hafıza Kartı Tipi
SD/SDHC/SDXC XQD
 • Garanti
  İmkanı
 • İstanbul içi Kurye ile
  4 Saatte Teslimat
 • 1000 TL ve Üzeri Ücretsiz
  Kargo
 • Taksit
  İmkanı
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı