X-Rite ColorChecker Passport Video
X-Rite ColorChecker Passport Video
X-Rite ColorChecker Passport Video
X-Rite ColorChecker Passport Video
X-Rite ColorChecker Passport Video
X-Rite ColorChecker Passport Video
X-Rite ColorChecker Passport Video
X-Rite ColorChecker Passport Video

X-Rite ColorChecker Passport Video

Marka : X-Rite
İndirim Oranı : %5 İndirim
Fiyat : ₺4.394,97(KDV Dahil)
İndirimli : ₺4.175,22(KDV Dahil)
Barkod : 850028833148
₺1.095,26 `den başlayan taksitlerle

Türkiye Resmi Distribütör Garantili

X-Rite ColorChecker Passport Video

 

 

Ürün Adı:
X-Rite ColorChecker Passport Video


Ürün Açıklaması:
X-Rite ColorChecker Pasaport Videosu, sizi hiç olmadığı kadar hızlı, ideal kamera pozlaması ile sorunsuz, renk dengeli ve sürekli olarak nötr bir yere götürecektir. X-Rite ColorChecker Passport Video en iyi fiyatla Fotokolik.com’da.


Yakalamadan Düzenlemeye Kadar Video için Renk Kontrolü
Hareketli görüntüleri çekerken doğru renk kontrolü gerektiren tüm kullanıcılar için ideal
Birden fazla kameranın benzer bir renk sunumu vermesini sağlamak için mükemmel
Tüm büyük düzenleme yazılımlarıyla kullanılabilir
En keskin ayrıntı seviyelerini sağlamak için dahil edilen faydalı odak hedefi

X-Rite ColorChecker Pasaport Videosu, sizi hiç olmadığı kadar hızlı, ideal kamera pozlaması ile sorunsuz, renk dengeli ve sürekli olarak nötr bir yere götürecektir. Bu temel renk şeması, kullanışlı bir taşınabilir koruyucu kılıf içinde kameralar arası daha iyi bir eşleşme elde etmenize, mükemmel pozlama elde etmenize ve karışık aydınlatma için kolayca çekim ve düzenleme yapmanıza olanak tanır. ColorChecker Pasaport Videosu, video düzenleme sürenizi azaltmanıza yardımcı olarak yaratıcı görünümünüze daha hızlı ulaşmanızı sağlar. Film Yapımcıları için idealdir.

ColorChecker Passport Video, 4 video prodüksiyon hedefini dayanıklı, koruyucu "pasaport boyutunda" tek bir kutuda birleştirerek size en üst düzeyde işlevsellik ve taşınabilirlik sunar.

Yalnızca 125 x 90 mm boyutlarında olan cep boyutundaki Passport Video, yolunuza çıkan her durum için hazır bir şekilde her yere götürülebilir.


Özellikleri
ColorChecker Pasaport Videosu şunları içerir:

Video Rengi Hedefi:
İdeal renk dengesini elde etmek için video prodüksiyonu ile uyumlu 6 kromatik renk çipi, 6 cilt tonu çipi, 6 gri dengesi çipi ve 6 parlak nokta ve gölge çipi (çok parlak siyah dahil) içerir

Gri Tonlamalı Hedef:
3 adım, mükemmel pozlama elde etmek için beyaz vurgu, 40 IRE orta ton gri ve doygun yüksek parlak siyah referans yamaları içerir

Beyaz Dengesi Hedefi:
Tutarlı bir nötr nokta için fotoğraf makinesinde özel beyaz dengesi oluşturarak her kareyi daha sonra renk düzeltme ihtiyacını ortadan kaldırın

Odak Hedefi:
Merkeze ve kenara odaklanmayı kolaylaştıran bir grafik

Taşınabilir Koruyucu Kılıf:
Hedefleri herhangi bir sahneye kolayca dahil edebilmeniz için birden fazla konumu barındıracak şekilde ayarlanır. Ayrıca, Pasaportunuzun her zaman yakınınızda olması için kullanışlı bir kordon içerir.

Aşağıdakiler dahil çeşitli uygulamalar için bu çizelgeleri kullanın:
Renk sınıflandırması
Renk dengeleme
gri dengeleme
Mükemmel pozlamayı ayarlama
Renk eşleştirme birden fazla kamera
Karışık aydınlatma için çekim ve düzenleme


3. Parti Yazılım Desteği
ColorChecker Passport Video, gelişmiş renk derecelendirme ve monitör kalibrasyonu verimlilikleri için 3. taraf yazılım çözümleri tarafından desteklenir.

DaVinci Çözümü
3DLUT Oluşturucu


Teknik özellikler
Hedef Sayısı: 4
Renk Yamalarının Sayısı: 27
Hedef Boyutu: 109,0 x 63,5 mm
Pasaport Boyutu: 125x90mm
Nem Aralığı: %85 veya daha az, yoğuşmasız


X-Rite ColorChecker Passport Video, zamandan tasarruf etmek isteyen herhangi bir film yapımcısı için güçlü bir 'düzenlemek için yakalama' renk çözümüdür ve görünümünüze her zamankinden daha hızlı ulaşabilmeniz için tutarlı ve öngörülebilir bir nötr başlangıç ​​noktası sağlar. İster iç mekan ister dış mekan olsun, her video çekiminizde yanınıza alın. Prodüksiyon öncesi, yakalama ve düzenleme sırasında hızlı bir şekilde renklendirme aracınız olacak.

Video iş akışınızı daha hızlı, daha tutarlı, daha dengeli ve tekrarlanabilir hale getirmek için her çekime X-Rite ColorChecker Passport Video'u dahil edin. İşlem sonrasında maliyetli hatalardan ve can sıkıcı renk düzeltmelerinden kaçınarak zamandan ve paradan tasarruf edeceksiniz. Hepsinden iyisi, yaratıcı görünümünüze daha hızlı ulaşırsınız, bu idealdir çünkü yaratıcı yerinizde olmayı ne kadar sevdiğinizi hepimiz biliyoruz.

Daha Fazla Özellik
Video Rengi Hedefi

Günümüzün video prodüksiyon iş akışı için özel olarak tasarlanan Video Color hedefi, video yakalama ve düzenleme için tasarlanmış dört sıra renk yongası içerir ve size renk derecelendirmesini hızlandırmak için güçlü bir grafik sunar.

Kromatik Renkler: Bir vektörskoptaki renk ekseniyle hizalanmak üzere özel olarak tasarlanmış altı çip
Cilt Tonları: ince alt tonlarla açıktan koyuya değişir
Doğrusal Gri Tonlamalı: vurgu ve gölge bölgeleri dahil olmak üzere eşit gri dengesi için altı adım
Vurgu ve Gölge Grileri: Video kameranızın tüm alanını yakalamak için çok parlak siyah dahil altı siyah ve beyaz yama


Beyaz Dengesi Hedefi
Doğru bir beyaz dengesiyle başlamak, yakaladığınız renklerin doğru olmasını sağlar ve çekim sonrası düzenleme için bir referans noktası sağlar. Beyaz Dengesi hedefi, video çekimi sırasında karşılaştığınız karışık aydınlatma koşullarında nötr bir referans noktası sağlayan spektral olarak düz bir hedeftir. Hedef, ışığı görünür spektrum boyunca eşit olarak yansıttığından, kamera içi özel beyaz dengesi oluşturmak, değişen aydınlatmayı uygun şekilde telafi edebilir.

Bu renk şemasıyla şunları yapabileceksiniz:
Renk atmalarını ortadan kaldırın
Histogramlarınızın daha güvenilir olması için kameranızın ekranındaki renk önizlemesini iyileştirin
Her kareyi ayrı ayrı nötrleştirme ihtiyacını ortadan kaldırarak post prodüksiyon renk düzeltmesini ve düzenlemeyi daha hızlı ve kolay hale getirin

"Neden beyaz dengeleme için herhangi bir beyaz nesneyi kullanamıyorum?”
Sahnedeki bir kağıt parçası veya başka bir gri öğe üzerinde beyaz dengelemesi basit bir geçici çözüm gibi görünebilir, ancak çoğu nesne aslında tüm aydınlatma koşullarında nötr değildir ve kesinlikle tutarlı değildir.

Yanlış bir beyaz dengesi, renk atmalarına ve aydınlatma koşulları arasında tutarlılık olmamasına neden olarak renk düzeltmelerini son derece zaman alıcı hale getirir.

Gri Tonlamalı Hedef
Video prodüksiyonu için ideal kamera pozlaması elde etmek için geliştirildi. Gri tonlamalı hedef, 3 sıra beyaz, 40IRE gri ve çok parlak siyah renk yongaları içerir.

Bu hedef size yardımcı olur:
Eşleştirebileceğiniz kameraların poz ve kontrastını hizalayın
Ten tonları gibi orta tonların doğru bir şekilde oluşturulmasını sağlar

Odak Hedefi
Bu kullanışlı kart, merkez ve kenar odaklamayı kolaylaştırmak için her zaman parmaklarınızın ucunda olacak.

Pasaport Çantası
ColorChecker Passport Video, her çekimde yanınızda taşıyabilmeniz için mutlak rahatlık ve taşınabilirlik için tasarlanmıştır. Seyahat boyutundaki kasa, dört hedefi barındıran ve elementlerden koruyan ve kullanım ömrünü uzatan sağlam bir plastik malzemeden yapılmıştır.

Kendi kendine ayakta duran Pasaport çantası, birden fazla konuma göre ayarlanır ve size hedefleri tam olarak ihtiyacınız olan yere yerleştirme esnekliği sağlar. Ayrıca, birlikte verilen kordon, her fotoğraf çekimi sırasında Pasaportunuzun elinizin altında olmasını sağlar.

 

 • Garanti
  İmkanı
 • İstanbul içi Kurye ile
  4 Saatte Teslimat
 • 1000 TL ve Üzeri Ücretsiz
  Kargo
 • Taksit
  İmkanı
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı