Calibrite ColorChecker Passport Photo 2
Calibrite ColorChecker Passport Photo 2
Calibrite ColorChecker Passport Photo 2
Calibrite ColorChecker Passport Photo 2
Calibrite ColorChecker Passport Photo 2
Calibrite ColorChecker Passport Photo 2
Calibrite ColorChecker Passport Photo 2
Calibrite ColorChecker Passport Photo 2

Calibrite ColorChecker Passport Photo 2

Marka : Calibrite
İndirim Oranı : %5 İndirim
Fiyat : ₺3.127,71(KDV Dahil)
İndirimli : ₺2.971,32(KDV Dahil)
Barkod : 7640111922971
₺779,45 `den başlayan taksitlerle

Türkiye Resmi Distribütör Garantili

Calibrite ColorChecker Passport Photo 2

 

 

Ürün Adı:
Calibrite ColorChecker Passport Photo 2


Ürün Açıklaması:
ColorChecker Passport Photo 2, doğru ve tutarlı renk ve yaratıcı esneklik arayan tüm fotoğrafçılar için idealdir. Lightroom®, Photoshop®, CaptureOne® veya Canon® DPP seçiminizle birleştirilmiş hedefler ve kamera kalibrasyon yazılımı kombinasyonu, mümkün olan en profesyonel kalitede renk kontrolünü sunar. Calibrite ColorChecker Passport Photo 2 en iyi fiyatla Fotokolik.com’da.


Passport Photo 2, dört fotoğraf hedefini herhangi bir sahneye uyum sağlayan cep boyutunda bir koruyucu kılıfta birleştirir. Birlikte verilen Kamera Kalibrasyon yazılımı ve Lightroom Eklentisi ile birlikte, daha mükemmel bir renk yolculuğu için en üst düzeyde işlevsellik, esneklik ve taşınabilirlik elde edersiniz.

Yalnızca 125 x 90 mm boyutlarında olan cep boyutundaki Passport Photo 2, yolunuza çıkan herhangi bir fotoğraf durumu için hazır bir şekilde her yere götürülebilir.


Özellikleri
Calibrite ColorChecker Passport Photo 2 şunları içerir:

Gri Dengesi Hedefi
Pozlamayı bir kamera içi veya el tipi ölçüm cihazı ile ayarlayın.

Beyaz Dengesi Hedefi
Daha sonra her bir görüntüyü düzeltmeye gerek kalmadan, bir dizi görüntüde tutarlı bir beyaz nokta için fotoğraf makinesinde özel beyaz dengesi oluşturun.

Klasik Hedef
Özel kamera profilleri oluşturmak ve görsel renk değerlendirmeleri için endüstri standardı 24 yama renk referans hedefi.

Reklam Geliştirme Hedefi

Geliştirme yamalarıyla nötralize edin ve görünümünüzü oluşturun.
Gölge ayrıntılarını kontrol edin ve değerlendirin ve kırpmayı vurgulayın.
Renk geçişlerini kontrol edin.

Kamera Kalibrasyon Yazılımı

Hem DNG hem de ICC iş akışları için bireysel kamera/lens/aydınlatma kombinasyonlarınıza dayalı olarak özel kamera profilleri oluşturun.

Lightroom® Eklentisi
Doğrudan Adobe® Lightroom®'da özel kamera profilleri oluşturun.

Taşınabilir Koruyucu Kılıf

Hedefleri herhangi bir sahneye kolayca dahil edebilmeniz için birden fazla konumu barındıracak şekilde ayarlanır. Ayrıca, Pasaportunuzun her zaman yakınınızda olması için kullanışlı bir kordon içerir.

3. Parti Yazılım Desteği
Ücretsiz bir eklenti aracılığıyla Adobe Photoshop ve Adobe Lightroom
Hasselblad Fokus
Kara Büyü DaVinci Çözümü
3D LUT Oluşturucu
DxO Fotoğraf Laboratuvarı 4

Teknik özellikler

Hedef Sayısı: 4
Renk Yamalarının Sayısı: 52
Hedef Boyutu: 109,0 x 63,5 mm
Pasaport Boyutu: 125x90mm
Nem Aralığı: %85 veya daha az, yoğuşmasız

Calibrite ColorChecker Passport Photo 2, dünyanın renklerini daha mükemmel yakalamanıza yardımcı olan ve çekimden düzenlemeye kadar mümkün olan en doğru görüntüyle başlamanızı sağlayan vazgeçilmez bir araçtır.

Renk yönetimi sanatı, renklerinizi girdiden çıktıya kadar eşleştirmekle ilgilidir. Bu, kameranızın gerçek renkleri yakaladığı, monitörünüzün bunları doğru şekilde gösterdiği ve yazıcınızın ekranda gördüğünüzle eşleşen bir fotoğraf ürettiği anlamına gelir.

ColorChecker Passport Photo 2, renk yönetimli iş akışınız için önemli bir bileşendir. Pozlama kontrolü, beyaz dengesi, kamera profili oluşturma ve yaratıcılığınızın sizi götürdüğü her yerde yaratıcı geliştirmeler için ihtiyacınız olan her şeyi veren 4 hedef içerir.

Daha Fazla Özellik

Gri Dengesi Hedefi
%18 gri, film ve fotoğrafçılıkta tutarlı görüntü pozlaması ve/veya renk üretmek için kullanılan endüstri standardı referanstır. Aydınlatma oranlarını ve ışık dağılımını kontrol etmek için yansıtıcı bir ışık ölçer veya kamera içi ölçüm cihazınızla birlikte kullanın. Ayrıca, nötr dengelemek ve renk atmalarını gidermek için kullanılabilir.

Uygun kamera pozunu ayarlayın
Aydınlatma oranlarını kontrol edin; portre fotoğrafçılığı için önemli
Kameranızın özel nötr dengelemesi için alternatif seçim

Beyaz Dengesi Hedefi
Doğru bir beyaz dengesiyle başlamak, yakaladığınız renklerin doğru olmasını sağlar ve çekim sonrası düzenleme için bir referans noktası sağlar. Bu hedef, spektral olarak nötr olmak ve ışığı görünür spektrum boyunca eşit şekilde yansıtmak için titiz standartlar için yaratılmıştır. Bu, farklı aydınlatma koşullarını doğru şekilde telafi etmek için nötr bir referans noktası sağlar.

Renk atmalarını ortadan kaldırın
Kamera ekranındaki renkli önizlemeyi iyileştirin
Post prodüksiyonu hızlandırın – her bir görüntüyü ayrı ayrı nötrleştirme ihtiyacını ortadan kaldırın

Not:
Ham atıcılar, seans sırasında herhangi bir zamanda bu hedefi yakalayabilir.
JPEG atıcılar ilk çekimlerini yapmalıdır.
"Neden herhangi bir beyaz nesneyi kullanamıyorum?"
Sahnedeki bir kağıt parçası veya başka bir gri öğeyle beyaz dengelemesi basit bir geçici çözüm gibi görünebilir, ancak çoğu nesne aslında tüm aydınlatma koşullarında nötr değildir; ve kesinlikle tutarlı değiller.

Doğru olmayan bir beyaz dengesi, renk atmalarına ve aydınlatma koşulları değiştikçe tutarlılık eksikliğine neden olur. Bu, ortaya çıkan renk tonlarını düzeltmeye çalışırken son işlemenizi yavaşlatabilir.

Klasik Hedef

Endüstri standardı ColorChecker Classic'i fotoğraflamak, yakalama sırasında tutarlı, öngörülebilir renk elde etmede önemli bir adımdır. Kamera Kalibrasyon Yazılımı ile birleştirildiğinde, görüntüden görüntüye ve kameradan kameraya tutarlı, öngörülebilir ve tekrarlanabilir sonuçlar için kameranızın sahne aydınlatmasına verdiği yanıtın özel DNG ve/veya ICC profillerini oluşturabilirsiniz.

Klasik hedef ayrıca, uygulamadan önce renk düzeltmelerinin geri kalan renklerinizi nasıl etkileyeceğini tam olarak görebilmeniz için görsel bir renk referans noktası sağlar. 24 renk parçasının her biri gök mavisi, cilt tonları ve yaprak yeşili gibi doğal nesnelerin renklerini temsil eder; ve her yama, tıpkı gerçek dünyadaki karşılığı gibi ışığı yansıtır. Noktalar veya karışık tonlar olmadan saf, düz, zengin renkler üretmek için her kare düz bir ton kullanılarak ayrı ayrı renklendirilir.

ColorChecker Classic hedefi, bu 3. taraf yazılım çözümleri tarafından da desteklenir:

Ücretsiz bir eklenti aracılığıyla Adobe Photoshop ve Adobe Lightroom
Hasselblad Fokus
Kara Büyü DaVinci Çözümü
3D LUT Oluşturucu
DxO Fotoğraf Laboratuvarı 4

Reklam Geliştirme Hedefi

Yaratıcı Geliştirme Hedefi, iş akışınıza daha yüksek düzeyde renk yaratıcılığı ve kontrolü ekler. Sadece bir damlalık tıklamasıyla anında uygulanabilen, görüntü düzenleme için tasarlanmış dört sıra renk yaması içerir.

Ortadaki iki sıra ısıtma ve soğutma yaması, hoş ve tekrarlanabilir düzenlemeler oluşturmanız için yaratıcı bir rehber görevi görür. Ten tonlarına sıcaklık katarak veya bir manzaradaki koyu yeşilleri veya mavileri güçlendirerek görüntünüzün rengini yaratıcı bir şekilde iyileştirin. Keyifli düzenlemeler oluşturmak için seçiminizi aynı ışık altında çekilmiş diğer görüntülerle senkronize edin - bu kadar basit!

Alt kısımdaki bir dizi kırpma yaması, gölge ayrıntıları veya vurgu kırpma için görüntüleri yargılamak, kontrol etmek ve düzenlemek için görsel bir referans görevi görür. Kırpma yamaları iki gruba ayrılır: açık ve koyu. Her yama, son siyah yama dışında aralarında 1/3 F-stop farkıdır. En karanlık ve bir sonraki en karanlık yama arasındaki pozlama farkı, bir durağın yaklaşık 1/10'u kadardır ve hedefin dinamik aralığı yaklaşık 32:1'dir (5 durak).

En üstteki HSL (ton, doygunluk, açıklık) satırı, tüm renk tonlarında renk doğruluğunu sağlamak için 8 spektrum yaması içerir, böylece herhangi bir renk kaymasını değerlendirebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Kamera Kalibrasyon Yazılımı
Bağımsız ColorChecker Kamera Kalibrasyon yazılımı veya Adobe Lightroom® Eklentisi ile birlikte endüstri standardı 24 yamalı ColorChecker Classic Target veya ColorChecker Digital SG Target kullanarak hem özel DNG hem/veya ICC kamera profilleri oluşturun.

Bu gelişmiş kamera profilleme teknolojisi, neredeyse her türlü aydınlatma koşulunda olağanüstü iyi çalışan profiller üreterek, her iki referans hedefle de mükemmel sonuçlar sağlar. Otomatik algılama, hedefin yerini otomatik olarak belirleyerek profil oluşturma sürecini çok kolaylaştırır. İster tek bir kamerayla ister birden fazla kamerayla çekim yapıyor olun, renk mükemmeliyetçiler kolayca doğru bir renk temeli oluşturabilir ve renklerinin kontrolünü ellerinde tutabilirler.

Kameralar ve lensler arasındaki renk farklılıklarını en aza indirin
Karışık aydınlatma için uyarlayın
Farklı sahnelerde renk dengesini eşleştirin

Çift Aydınlatmalı DNG Profilleri
Çift aydınlatmalı profil, daha geniş çeşitlilikteki aydınlatma koşullarına uygulanabilen tek bir profil oluşturmak için iki farklı ışık kaynağı altında çekilen görüntüleri birleştirir. Çift Aydınlatmalı profiller, desteklenen yirmi bir aydınlatıcıdan herhangi ikisi ile yapılabilir ve size profilleri değiştirmeden çoğu aydınlatma koşulu arasında hareket etme özgürlüğü verir.

Pasaport Çantası
ColorChecker Passport Photo 2, her çekimde yanınızda taşıyabilmeniz için mutlak rahatlık ve taşınabilirlik için tasarlanmıştır. Seyahat boyutundaki kasa, dört hedefi barındıran ve elementlerden koruyan ve kullanım ömrünü uzatan sağlam bir plastik malzemeden yapılmıştır.

Kendi kendine ayakta duran Pasaport çantası, birden fazla konuma göre ayarlanır ve size hedefleri tam olarak ihtiyacınız olan yere yerleştirme esnekliği sağlar. Ayrıca, birlikte verilen kordon, her fotoğraf çekimi sırasında Pasaportunuzun elinizin altında olmasını sağlar.

 

 • Garanti
  İmkanı
 • İstanbul içi Kurye ile
  4 Saatte Teslimat
 • 1000 TL ve Üzeri Ücretsiz
  Kargo
 • Taksit
  İmkanı
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı