Calibrite ColorChecker Classic XL with case
Calibrite ColorChecker Classic XL with case
Calibrite ColorChecker Classic XL with case
Calibrite ColorChecker Classic XL with case
Calibrite ColorChecker Classic XL with case
Calibrite ColorChecker Classic XL with case
Calibrite ColorChecker Classic XL with case

Calibrite ColorChecker Classic XL with case

Marka : Calibrite
İndirim Oranı : %5 İndirim
Fiyat : ₺23.430,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺22.258,50(KDV Dahil)
Barkod : 7640111925323
₺6.242,95 `den başlayan taksitlerle

Türkiye Resmi Distribütör Garantili

Calibrite ColorChecker Classic XL with case

 

 

Ürün Adı:
Calibrite ColorChecker Classic XL with case


Ürün Açıklaması:
Bu, bir açık hava etkinliğinde, daha büyük bir sette veya drone fotoğrafçılığı gibi daha uzak mesafeden çekilen çekimler için ColorChecker Classic'in daha büyük bir versiyonudur. Calibrite ColorChecker Classic XL with case en iyi fiyatla Fotokolik.com’da.


14,5 x 20" ölçülerinde, Calibrite'ten Kılıflı ColorChecker Classic XL , geniş bir renk yelpazesinde bilimsel olarak hazırlanmış 24 renkli kareden oluşan bir dama tahtası dizisidir. Bu karelerin çoğu, insan derisi, yapraklar ve bitki örtüsü gibi özel ilgi çeken doğal nesneleri temsil eder. mavi gökyüzü Bu kareler sadece muadilleriyle aynı renkte değil, aynı zamanda ışığı görünür spektrumun tüm bölümlerinde aynı şekilde yansıtır.Bu benzersiz özelliği nedeniyle kareler, herhangi bir aydınlatma altında ve herhangi bir ışık altında doğal nesnelerin renkleriyle eşleşecektir. herhangi bir renk reprodüksiyon süreci.

ColorChecker, herhangi bir renk yorumlama sisteminin gerçek renk dengesini belirlemeye yardımcı olmak için tamamen öznel olmayan bir karşılaştırma standardı sağlar ve çeşitli işlemlerde renk yeniden üretimindeki farklılıkları karşılaştırmak, ölçmek ve analiz etmek için gerekli standardı sağlar ve böylece maliyetli hatalardan kaçınır.

Gerçeğe yakın renk üretimi elde edin
Sıkıcı deneme yanılma renk ayarlamalarını en aza indirin
Kamera ve stüdyo aydınlatma dengesini basitleştirin

Etkileyici 530 x 370 mm ölçülerinde Classic XL, boyutunu gölgede bırakan yalnızca ColorChecker Classic Mega ile ikinci en büyük fotoğraf hedefidir.

• Üstün renk doğruluğuna sahip 24 parçalı büyük bir hedef (530 x 375 mm)
• Küçük hedeflerin sahnede kaybolabileceği geniş alanlar ve oda grupları için idealdir
• ACR veya ICC profilleri oluşturmak için ColorChecker Kamera Kalibrasyon yazılımıyla çalışır

XL hedefi aşağıdaki fotoğraf senaryoları ve daha fazlası için ideal bir araçtır:
Geniş çekimler
Manzara, uzun mesafeli portreler, seyahat

Mesafe fotoğrafçılığı
Röportajlar, sunumlar, büyük setler

Hava fotoğrafçılığı
Drone fotoğrafçılığı

ColorChecker hedefleri, özel kamera profilleri (DNG ve ICC) oluşturmak, nötr dengeyi ve pozlamayı düzeltmek için idealdir ve renk düzeltmeleri için bir standart sağlar.

Hedefler, herhangi bir renk yorumlama sisteminin gerçek renk dengesini belirlemeye yardımcı olmak için öznel olmayan bir karşılaştırma standardı sağlar. Çeşitli işlemlerde renk üretimindeki farklılıkları karşılaştırmak, ölçmek ve analiz etmek için gerekli standardı sağlar ve maliyetli hatalardan kaçınır.

İsteğe Bağlı Destekleyici Yazılım
Calibrite Kamera Kalibrasyon Yazılımı, hedeften en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan destekleyici bir uygulama ve Lightroom eklentisidir.

Özellikler
ColorChecker hedefi, 40 yılı aşkın süredir endüstrinin önde gelen renk referans hedefi olan bilimsel olarak formüle edilmiş 24 renkten oluşan bir dizidir. Fotoğrafçıların ve film yapımcılarının herhangi bir aydınlatma altında rengin nasıl görüneceğini tahmin edebilmeleri ve kontrol edebilmeleri için gerçeğe yakın renk üretimi sağlamak üzere tasarlanmıştır.

ColorChecker hedefinde bulunan 24 rengin her biri, insan ten rengi, yeşillik ve mavi gökyüzü gibi doğal nesnelerin gerçek rengini temsil eder ve tıpkı gerçek dünyadaki karşılığı gibi ışığı yansıtır. Bu renkler, doğal dünyadaki muadillerinin rengini örneklediğinden ve ışığı görünür tayfın tüm bölümlerinde aynı şekilde yansıttığından, kareler, herhangi bir aydınlatma altında ve herhangi bir renk çoğaltma işlemiyle, doğal nesnelerin temsili örneklerinin renkleriyle eşleşecektir. Her katı yama, saf, düz, zengin bir renk üretmek için ayrı ayrı formüle edilmiştir.

ColorChecker hedefleri, Adobe Lightroom ve Photoshop iş akışları için özel DNG profilleri oluşturmak için son on yılda Renk mükemmeliyet uzmanları tarafından kullanılmıştır. ColorChecker hedeflerini Calibrite ColorChecker Kamera Kalibrasyonu yazılımıyla birleştirdiğinizde, Capture One'da (veya diğer ICC uyumlu yazılımlarda) kullanım için özel ICC kamera profilleri de oluşturabilirsiniz. Herhangi bir çekim sırasında belirli aydınlatma, kamera ve lens kombinasyonuna dayalı olarak çekim sırasında doğru renkler elde edecek ve düzenleme sırasında değerli zamandan tasarruf edeceksiniz.

ColorChecker hedefinden yararlanmak kolaydır. ColorChecker'ı fotoğraf veya video çekiminize dahil edin ve daha sonra düzenlerken herhangi bir renk yorumlama sistemindeki renk reprodüksiyonundaki farklılıkları karşılaştırmak, ölçmek ve analiz etmek için kullanın.

ColorChecker, doğru bilgilere dayalı olarak genel düzeltmeler yapmanıza yardımcı olabilir. Hepsi aynı renk düzeltmesini gerektiren çok sayıda görüntü çekiyorsanız, birkaç önemli fotoğrafı düzenlemenin ve değişikliklerinizi uygulamanın bazen değiştirilmesini istemediğiniz renkleri değiştirebileceğini bilirsiniz. Resimlerinizle aynı ışık altında çekilen bir ColorChecker çekimi bir referans noktası sağlayacaktır, böylece değişiklikleri uygulamadan önce renklerinizin geri kalanını nasıl etkileyeceğini tam olarak görebilirsiniz.

Bu objektif standart, resimlerinizi düzenlerken veya renk derecelendirme yaparken maliyetli hatalardan ve deneme yanılma sonucu renk ayarlamalarından kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

3. Taraf Yazılım Desteği:
• Ücretsiz bir eklenti aracılığıyla Adobe Photoshop ve Adobe Lightroom
• Color Finale
• Video düzenleme iş akışında renk derecelendirmesi için Black Magic DaVinci Resolve
• ICC kamera profili oluşturma için Hasselblad Phocus
• 3DLUT Creator
• DxO Photolab 4

Calibrite ColorChecker Classic XL Özellikleri
Fotoğraf - geniş çekimler: manzara, uzun mesafeli portreler, seyahat
Mesafe fotoğrafçılığı: röportajlar, sunumlar, büyük setler
Hava fotoğrafçılığı: drone fotoğrafçılığı
Siyah polyester dış ve yumuşak triko iç
Köşelerdeki elastik kayışlar hedefi güvende tutar
Düz uzanın veya kendi kendine ayakta durun - Taşıma askısı omuz uzunluğundadır ve taşıma için idealdir
Taşıma sapı, saklama için fermuarlı arka cepli c-stand veya kelepçeye takmak için kolayca kullanılabilir


 
 • Garanti
  İmkanı
 • İstanbul içi Kurye ile
  4 Saatte Teslimat
 • 2500 TL ve Üzeri Ücretsiz
  Kargo
 • Taksit
  İmkanı
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı