Calibrite ColorChecker Classic Mini
Calibrite ColorChecker Classic Mini
Calibrite ColorChecker Classic Mini
Calibrite ColorChecker Classic Mini
Calibrite ColorChecker Classic Mini

Calibrite ColorChecker Classic Mini

Marka : Calibrite
İndirim Oranı : %5 İndirim
Fiyat : ₺1.752,60(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.664,97(KDV Dahil)
₺436,76 `den başlayan taksitlerle

Türkiye Resmi Distribütör Garantili

Calibrite ColorChecker Classic Mini

 

 

Ürün Adı:
Calibrite ColorChecker Classic Mini


Ürün Açıklaması:

Calibrite ColorChecker Classic Mini, 63,5 x 109,0 mm ölçülerinde küçük, kullanışlı, cep boyutunda bir hedeftir. İş başında rahatlık için tasarlanmış olup, aşağıdaki senaryoların ve daha fazlasının yanı sıra konum çekimleri için harikadır. Calibrite ColorChecker Classic Mini en iyi fiyatla Fotokolik.com’da.


2,25 x 3,25" ölçülerinde, Calibrite'ın ColorChecker Classic Mini'si , geniş bir renk yelpazesinde, bilimsel olarak hazırlanmış 24 renkli kareden oluşan bir dama tahtası dizisidir. Bu karelerin çoğu, insan derisi, yeşillik ve mavi gökyüzü gibi özel ilgi çeken doğal nesneleri temsil eder. Bu kareler sadece muadilleriyle aynı renkte değil, aynı zamanda ışığı görünür tayfın her yerinde aynı şekilde yansıtırlar.Bu benzersiz özelliğinden dolayı kareler, herhangi bir aydınlatma altında ve herhangi bir renkle doğal nesnelerin renklerini eşleştirecektir. üreme süreci.

ColorChecker, herhangi bir renk yorumlama sisteminin gerçek renk dengesini belirlemeye yardımcı olmak için tamamen öznel olmayan bir karşılaştırma standardı sağlar ve çeşitli işlemlerde renk yeniden üretimindeki farklılıkları karşılaştırmak, ölçmek ve analiz etmek için gerekli standardı sağlar ve böylece maliyetli hatalardan kaçınır.

Gerçeğe yakın renk üretimi elde edin
Sıkıcı deneme yanılma renk ayarlamalarını en aza indirin
Kamera ve stüdyo aydınlatma dengesini basitleştirin

Dijital Fotoğrafçılık
Görüntüleri, çıktıları, monitörleri kontrol edin.

Geleneksel Fotoğrafçılık
Filmleri, ışıkları, filtreleri ve kağıdı kontrol edin.

Grafik Sanatları
Herhangi bir yazdırma veya prova sürecini kontrol edin.

Dijital Görüntüleme
Tarayıcıları, monitörleri ve prova cihazlarını kontrol edin.

sinematografi
Televizyon ve video: kameraları, monitörleri, ışıkları ve filmi kontrol edin.

ColorChecker hedefleri, özel kamera profilleri (DNG ve ICC) oluşturmak, nötr dengeyi ve pozlamayı düzeltmek için idealdir ve renk düzeltmeleri için bir standart sağlar.

Hedefler, herhangi bir renk yorumlama sisteminin gerçek renk dengesini belirlemeye yardımcı olmak için öznel olmayan bir karşılaştırma standardı sağlar. Çeşitli işlemlerde renk reprodüksiyonundaki farklılıkları karşılaştırmak, ölçmek ve analiz etmek için gerekli standardı sağlar ve maliyetli hatalardan kaçınır.

24 Bilimsel Olarak Formüle Edilmiş Renk

ColorChecker hedefi, 40 yılı aşkın süredir endüstrinin önde gelen renk referans hedefi olan bilimsel olarak formüle edilmiş 24 renkten oluşan bir dizidir. Fotoğrafçıların ve film yapımcılarının herhangi bir aydınlatma altında rengin nasıl görüneceğini tahmin edebilmeleri ve kontrol edebilmeleri için gerçeğe yakın renk üretimi sağlamak üzere tasarlanmıştır.

ColorChecker hedefinde bulunan 24 rengin her biri, insan ten rengi, yeşillik ve mavi gökyüzü gibi doğal nesnelerin gerçek rengini temsil eder ve tıpkı gerçek dünyadaki karşılığı gibi ışığı yansıtır. Bu renkler, doğal dünyadaki muadillerinin rengini örneklediğinden ve ışığı görünür tayfın tüm bölümlerinde aynı şekilde yansıttığından, kareler, herhangi bir aydınlatma altında ve herhangi bir renk çoğaltma işlemiyle, doğal nesnelerin temsili örneklerinin renkleriyle eşleşecektir. Her katı yama, saf, düz, zengin bir renk üretmek için ayrı ayrı formüle edilmiştir.

Renk Mükemmeliyetçilerinin Seçimi
ColorChecker hedefleri, Adobe Lightroom ve Photoshop iş akışları için özel DNG profilleri oluşturmak için son on yılda Renk mükemmeliyet uzmanları tarafından kullanılmıştır. ColorChecker hedeflerini Calibrite ColorChecker Kamera Kalibrasyonu yazılımıyla birleştirdiğinizde, Capture One'da (veya diğer ICC uyumlu yazılımlarda) kullanım için özel ICC kamera profilleri de oluşturabilirsiniz. Herhangi bir çekim sırasında belirli aydınlatma, kamera ve lens kombinasyonuna dayalı olarak çekim sırasında doğru renkler elde edecek ve düzenleme sırasında değerli zamandan tasarruf edeceksiniz.

ColorChecker hedefinden yararlanmak kolaydır. ColorChecker'ı fotoğraf veya video çekiminize dahil edin ve daha sonra düzenlerken herhangi bir renk yorumlama sistemindeki renk reprodüksiyonundaki farklılıkları karşılaştırmak, ölçmek ve analiz etmek için kullanın.

Küresel Düzeltmeler
ColorChecker, doğru bilgilere dayalı olarak genel düzeltmeler yapmanıza yardımcı olabilir. Hepsi aynı renk düzeltmesini gerektiren çok sayıda görüntü çekiyorsanız, birkaç önemli fotoğrafı düzenlemenin ve değişikliklerinizi uygulamanın bazen değiştirilmesini istemediğiniz renkleri değiştirebileceğini bilirsiniz. Resimlerinizle aynı ışık altında çekilen bir ColorChecker çekimi bir referans noktası sağlayacaktır, böylece değişiklikleri uygulamadan önce renklerinizin geri kalanını nasıl etkileyeceğini tam olarak görebilirsiniz.

Bu objektif standart, resimlerinizi düzenlerken veya renk derecelendirme yaparken maliyetli hatalardan ve deneme yanılma sonucu renk ayarlamalarından kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

3. Parti Yazılım Desteği
Ücretsiz bir eklenti aracılığıyla Adobe Photoshop ve Adobe Lightroom

Renk Finali
Video düzenleme iş akışında renk derecelendirmesi için Black Magic DaVinci Resolve
ICC kamera profili oluşturma için Hasselblad Phocus
3DLUT Oluşturucu
DxO Fotoğraf Laboratuvarı 4


Özellikler
Hedef sayısı: 1
Renk yamalarının sayısı: 24
Hedef boyutu: 63,5 x 109,0 mm
Nem aralığı: %85 veya daha az, yoğuşmasız


 
 • Garanti
  İmkanı
 • İstanbul içi Kurye ile
  4 Saatte Teslimat
 • 1000 TL ve Üzeri Ücretsiz
  Kargo
 • Taksit
  İmkanı
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı