Calibrite ColorChecker Classic Mega
Calibrite ColorChecker Classic Mega
Calibrite ColorChecker Classic Mega
Calibrite ColorChecker Classic Mega
Calibrite ColorChecker Classic Mega
Calibrite ColorChecker Classic Mega

Calibrite ColorChecker Classic Mega

Marka : Calibrite
İndirim Oranı : %5 İndirim
Fiyat : ₺287.730,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺273.343,50(KDV Dahil)
Barkod : 7640111925330
₺76.666,02 `den başlayan taksitlerle

Türkiye Resmi Distribütör Garantili

Calibrite ColorChecker Classic Mega

 

 

Ürün Adı:
Calibrite ColorChecker Classic Mega


Ürün Açıklaması:
ColorChecker Classic Mega, hedefin kameradan çok uzakta olmasını gerektiren ve yine de düzeltme yapmak için kullanılabilecek yeterli çözünürlükte görüntülenebilen uygulamalar içindir. Calibrite ColorChecker Classic Mega en iyi fiyatla Fotokolik.com’da.


Muazzam 1020 x 1520 mm ölçülerinde Mega, ColorChecker Classic serisindeki en büyük hedeftir ve aşağıdaki fotoğraf senaryoları ve daha fazlası için ideal bir araçtır;

Geniş çekimler; manzara, şehir manzarası, aşırı mesafe fotoğrafçılığı
Etkinlik fotoğrafçılığı; konserler, kiliseler, spor, sahne
Hava fotoğrafçılığı; drone fotoğrafçılığı
ColorChecker hedefleri, özel kamera profilleri (DNG ve ICC) oluşturmak, nötr dengeyi ve pozlamayı düzeltmek için idealdir ve renk düzeltmeleri için bir standart sağlar.

Hedefler, herhangi bir renk yorumlama sisteminin gerçek renk dengesini belirlemeye yardımcı olmak için öznel olmayan bir karşılaştırma standardı sağlar. Çeşitli işlemlerde renk reprodüksiyonundaki farklılıkları karşılaştırmak, ölçmek ve analiz etmek için gerekli standardı sağlar ve maliyetli hatalardan kaçınır.

ColorChecker hedefi, 40 yılı aşkın süredir endüstrinin önde gelen renk referans hedefi olan bilimsel olarak formüle edilmiş 24 renkten oluşan bir dizidir. Fotoğrafçıların ve film yapımcılarının herhangi bir aydınlatma altında rengin nasıl görüneceğini tahmin edebilmeleri ve kontrol edebilmeleri için gerçeğe yakın renk üretimi sağlamak üzere tasarlanmıştır.

ColorChecker hedefinde bulunan 24 rengin her biri, insan ten rengi, yeşillik ve mavi gökyüzü gibi doğal nesnelerin gerçek rengini temsil eder ve tıpkı gerçek dünyadaki karşılığı gibi ışığı yansıtır. Bu renkler, doğal dünyadaki muadillerinin rengini örneklediğinden ve ışığı görünür tayfın tüm bölümlerinde aynı şekilde yansıttığından, kareler, herhangi bir aydınlatma altında ve herhangi bir renk çoğaltma işlemiyle, doğal nesnelerin temsili örneklerinin renkleriyle eşleşecektir. Her katı yama, saf, düz ve zengin bir renk üretmek için ayrı ayrı formüle edilmiştir.

ColorChecker hedefleri, Adobe Lightroom® ve Photoshop® iş akışları için özel DNG profilleri oluşturmak için son on yılda Renk mükemmeliyetçiler tarafından kullanılmıştır. ColorChecker hedeflerini Calibrite ColorChecker Kamera Kalibrasyonu yazılımıyla birleştirdiğinizde, Capture One®'da (veya diğer ICC uyumlu yazılımlarda) kullanım için özel ICC kamera profilleri de oluşturabilirsiniz. Herhangi bir çekim sırasında belirli aydınlatma, kamera ve lens kombinasyonuna dayalı olarak çekim sırasında doğru renkler elde edecek ve düzenleme sırasında değerli zamandan tasarruf edeceksiniz.

ColorChecker hedefinden yararlanmak kolaydır. ColorChecker'ı fotoğraf veya video çekiminize dahil edin ve daha sonra düzenlerken herhangi bir renk yorumlama sistemindeki renk reprodüksiyonundaki farklılıkları karşılaştırmak, ölçmek ve analiz etmek için kullanın.

ColorChecker, doğru bilgilere dayalı olarak genel düzeltmeler yapmanıza yardımcı olabilir. Hepsi aynı renk düzeltmesini gerektiren çok sayıda görüntü çekiyorsanız, birkaç önemli fotoğrafı düzenlemenin ve değişikliklerinizi uygulamanın bazen değiştirilmesini istemediğiniz renkleri değiştirebileceğini bilirsiniz. Resimlerinizle aynı ışık altında çekilen bir ColorChecker çekimi bir referans noktası sağlayacaktır, böylece değişiklikleri uygulamadan önce renklerinizin geri kalanını nasıl etkileyeceğini tam olarak görebilirsiniz.

Bu objektif standart, resimlerinizi düzenlerken veya renk derecelendirme yaparken maliyetli hatalardan ve deneme yanılma sonucu renk ayarlamalarından kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

3. Taraf Yazılım Desteği:
Ücretsiz bir eklenti aracılığıyla Adobe Photoshop ve Adobe Lightroom
Renk Finali
Video düzenleme iş akışında renk derecelendirmesi için Black Magic DaVinci Resolve
ICC kamera profili oluşturma için Hasselblad Phocus
3DLUT Oluşturucu


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı