Sony FE C 16-35mm T3.1 G Cine Lens (SELC1635G)
Sony FE C 16-35mm T3.1 G Cine Lens (SELC1635G)
Sony FE C 16-35mm T3.1 G Cine Lens (SELC1635G)
Sony FE C 16-35mm T3.1 G Cine Lens (SELC1635G)
Sony FE C 16-35mm T3.1 G Cine Lens (SELC1635G)
Sony FE C 16-35mm T3.1 G Cine Lens (SELC1635G)
Sony FE C 16-35mm T3.1 G Cine Lens (SELC1635G)

Sony FE C 16-35mm T3.1 G Cine Lens (SELC1635G)

Marka : Sony
İndirim Oranı : %3 İndirim
Fiyat : ₺120.174,94(KDV Dahil)
İndirimli : ₺116.798,97(KDV Dahil)
₺30.639,29 `den başlayan taksitlerle

Türkiye Resmi Distribütör Garantili

Sony FE C 16-35mm T3.1 G (SELC1635G) Cine Lens İncelemesi

 

 

 

 

Genel Özellikler

35mm Full Frame E-Mount Cine Lens
T3.1 Diyafram
Ayrılabilir Servo Zoom
İki Ekstra Düşük Dağılım Elemanı
Gelişmiş Optik Performans
11 Bıçaklı Dairesel Diyafram
Ağırlık - 1390 g
 

 

 

 

Hızlı ve esnek geniş açılı sine zum, Sony FE C 16-35mm T / 3.1 G Lensi , tam çerçeve Sony E-montaj sinema kameraları için tasarlanmış geniş açılı bir zumdur.
Sabit T3.1 diyafram açıklığı ile öne çıkan bu lens, zoom aralığında tutarlı bir performans sunar ve düşük ışık koşullarında çalışmanın faydalarını sunar. Objektif manuel olarak zoom yapabilir veya dramatik hızlı veya yavaş zoomlar oluşturmaya yardımcı olabilecek, kameranın tutamağı veya harici bir tutamaç zoomu ile kontrol edilebilen ayrılabilir bir servo ünitesi içerir. FE C 16-35, 0,8 MOD dişli ve standart cine uyacak şekilde odak ve mat kutu kuleleri için 114 mm lens çapı ile gerçek sine tasarımına sahiptir.

Güzel bokeh ile sinema görüntüleri
Mükemmel köşeden köşeye çözünürlük ve çarpıcı T3.1 (F2.8) geniş diyafram açıklığı ile etkileyici arka plan bokeh efektleri için mükemmel telefotoya sahip güzel sinema görüntülerini yaşayın.

Sony FE C 16-35mm T / 3.1 G Optik tasarımı, kromatik sapmaları azaltmak için iki XA elemanı ve üç küresel elemanın yanı sıra, yüksek derecede görüntü netliği ve netliği için küresel sapmaları önemli ölçüde kontrol eden üç asferik elemanla birlikte iki ekstra düşük dispersiyon elemanı içerir. Ek olarak, güçlü aydınlatma koşullarında çalışırken artan kontrast ve renk doğruluğu için gölgelenmeyi ve mercek parlamasını sınırlamak için bir Nano AR kaplama uygulanmıştır.

Optik varlıkları tamamlayan bu mercek, seçici odak görüntülerine sahip yumuşak, yumuşak kenarlı bokeh üretmek için 11 bıçaklı bir iris içerir. Odağı kontrol etmek için, bir anahtarla AF ve MF arasında hızlıca geçiş yapabilirsiniz. Doğrusal bir yanıt manuel odaklama, düzgün çalışma için duyarlı, gecikmesiz kontrol sağlar. Odak halkası hassas kontrol ile 120 ° döndürme sağlar ve mesafe fit olarak işaretlenir. Anahtar ayrıca tıklama duraklamaları için bir ayar özelliğine sahiptir, böylece odaklanırken dokunsal hissi kullanabilirsiniz. Gelişmiş Hibrit otofokus, faz ve kontrast algılamayı destekler ve lens, PXW-FX9 gibi bir Sony Cine kamerada desteklendiği şekilde otomatik pozlamayı da destekler.

Pürüzsüz, doğal bokeh (Arka Plan Bulanıklığı)

Sony'nin ünlü FX9 ve VENICE kameralarının tam kare sensörü için ideal bir ortak olan, Sony FE C 16-35mm T / 3.1 G nin tutarlı T3.1 (F2.8) geniş diyafram açıklığı ve dairesel 11 uçlu diyafram açıklığı profesyonel sinematografçıların sığ derinlik ve keyfini çıkarmasını sağlar güzelce pürüzsüz bokeh (arka plan odaklanma) etkileri.

[1] Geleneksel açıklık

[2] Dairesel diyafram

 

 

 

Tam çerçeve E montajlı sinema kameraları için tasarlanan geniş açılı zoom, bu lens aynı zamanda PXW-FX9 gibi tam kare sinema kameralarıyla da uyumludur.
Dahili sökülebilir servo ünitesi, yavaş hareket eden bir drama veya tanıtım videosu için uygun, yumuşak ve kademeli zoomlar için rahat parmak ucu kontrolü sağlar. Servo ve manuel kontrol, mercek ünitesindeki düğmeyle değiştirilebilir ve servoya ayarlıyken, zoom işlevini kameranın tutamağı veya tutma zumu ile kontrol edebilirsiniz.

Sabit T3.1 maksimum diyafram, zorlu aydınlatma koşullarında çalışmak için zoom aralığında tutarlı performans sunar. İki XA (aşırı asferik) eleman ve üç asferik eleman, optik tasarıma dahil edilmiştir ve astigmatizm, alan eğriliği ve diğer küresel sapmalar üzerinde etkili kontrol için üstün yüzey hassasiyeti sunar.

Hassas, duyarlı manuel odaklama
Doğrusal Tepki MF, DoP'ların ve kamera operatörlerinin odağı doğru ve sezgisel olarak ayarlamalarına olanak tanıyan yumuşak, gecikmesiz manuel odak sağlar. Odak halkası daha ince kontrol için 120 derece geniş bir dönüş açısı sunar, çoklu çekim sırasında tutarlı odak ayarlaması için mesafe ölçeği işaretleri. SELC1635G, fotoğraf çekiminde kullanılan fotoğrafçılar dahil tüm kullanıcılara tam yaratıcı kontrol sağlamak için SELC1635G ayrıca ters çevrilebilir zum halkası dönüşü, AF / MF ve Tam kılavuz arasında değiştirilebilir modlar ve hassas tıklama için dokunsal geri bildirim sağlayarak 'tıklanma durdurma' özelliğini kullanma seçeneği sunar açıklık halkasının ayarlamaları. Tıklama durdurucuları açıldığında, açıklık halkası sorunsuz ve sessiz bir şekilde hareket eder.

1) Odak Halkası. 2) Zum Halkası 3) İris Halkası
 

 

 

Mercek tasarımında iki ekstra düşük dispersiyon elemanı bulunur ve gelişmiş netlik ve renk nötrlüğü için renk sapmalarını ve renk saçmasını azaltmaya yardımcı olur.

Güçlü aydınlatma koşullarında yüzey yansımasını azaltmak, parlamayı ve gölgelenmeyi artırmak için bir Nano AR kaplama uygulanmıştır. Doğrusal yanıt manuel odaklama ve Gelişmiş Hybrid otomatik odaklama, sine uygulamalarına uygun hızlı, sessiz ve hassas odaklama performansı sunar.
Yuvarlak 11 bıçaklı diyafram, seçici odak teknikleri kullanıldığında hoş bir bokeh kalitesine katkıda bulunur.


Teknik Özellikler

Odak uzaklığı 16 - 35 mm
Lens Yuvası Sony E
Biçim Full Frame
Maksimum T-Stop T3.1
Maksimum F-Stop f / 2.8
Minimum T-Stop T25
Minimum F-Stop f / 22
Yatay Görüş Açısı Tam Kare: 97 - 54 °
Minimum Odak Mesafesi 0,28 m (0,92 fit)
Optik Tasarım 13 Grupta 16 Unsur
Iris Bıçakları 11
Dişli MOD ve Pitch Odak: 0.8 MOD / 32 Adım
Ön Çap 114 mm
Odak Döndürme 120 °
Elektronik iletişim Evet
Uzunluk 5,8 "/ 14,7 cm
Ağırlık 1390 gr (49,1 oz)
 • Garanti
  İmkanı
 • İstanbul içi Kurye ile
  4 Saatte Teslimat
 • Ücretsiz
  Kargo
 • Taksit
  İmkanı
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı