Boya BY-WM6S Uhf Kablosuz Yaka Mikrofonu
Boya BY-WM6S Uhf Kablosuz Yaka Mikrofonu
Boya BY-WM6S Uhf Kablosuz Yaka Mikrofonu
Boya BY-WM6S Uhf Kablosuz Yaka Mikrofonu
Boya BY-WM6S Uhf Kablosuz Yaka Mikrofonu
Boya BY-WM6S Uhf Kablosuz Yaka Mikrofonu
Boya BY-WM6S Uhf Kablosuz Yaka Mikrofonu
Boya BY-WM6S Uhf Kablosuz Yaka Mikrofonu
Boya BY-WM6S Uhf Kablosuz Yaka Mikrofonu

Boya BY-WM6S Uhf Kablosuz Yaka Mikrofonu

Marka : Boya
İndirim Oranı : %31 İndirim
Fiyat : ₺8.999,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺6.250,00(KDV Dahil)
Barkod : 6971008025798
₺1.752,97 `den başlayan taksitlerle

Türkiye Resmi Distribütör Garantili

Boya BY-WM6S Uhf Kablosuz Yaka Mikrofonu İncelemesi

 

 

Akıllı telefon, tablet, DSLR kamera, video kamera, ses kaydedici ve daha bir çok cihaz ile uyumlu yeni nesil UHF kablosuz mikrofon sistemidir.

Düşük parazit kapasitesi ve gerçek çeşitlilik alımına sahip UHF iletimi ile, kullanıcıların zorlu çekim koşullarında bile birçok soruna karşı korunmasına yardımcı olur ve yayın ses kalitesini ve ses bütünlüğünü sağlar.

Dahili şarj edilebilir bataryaya sahiptir.

 

 

 

- Mobil gazeteci, vlogger, Film yapımcısı ve kameramanlar için ideal

- Akıllı telefon, tablet, video kamera, DSLR kamera ve ses kayıt cihazı gibi bir çok cihaz ile uyumlu

- Temiz ve canlı yayın kalitesinde ses

- 48 kanal UHF iletim

- Çok yönlü yaka mikrofonu dahildir

- Okunması kolay LCD ekranlar

- Dahili bataryalı ve ayrıca usb kablosuyla harici olarak çalışabilir

- Tamamen metal sağlam ve ergonomik yapı

- 70m'ye kadar çalışma mesafesi (230° engelsiz)

- Mute (ses kapama) fonksiyonu

- 3.5mm kulaklık çıkışı

 

 

 

Kanal sayısı: 48

Osilatör tipi: PLL sentezleyici Taşıyıcı frekansları: 556.710-575.980MHz

Referans sapması: +/- 5KHZ (-60dBV, 1KHz giriş)

Sinyal gürültü oranı: 82dB (minimum)

RF çıkış gücü: 10mW

Bozulma (Distorsiyon): % 0.1 (maksimum)

Anten: 1/4 λ tel anten

Kulaklık çıkış seviyesi: 30 mW (16 ohm)

Hassasiyet: -98dBm

Frekans aralığı: 40Hz - 18KHz (+/- 3dB)

Referans ses giriş seviyesi: -60dBV (MIC girişi. 0dB zayıflama)

Güç gereksinimi: Dahili Li-ion pil 1600mAh veya DC5V (Type-c usb)

Boyutlar: 60x24x90 mm

Ağırlık: 149 g

 

 

 

Uyumluluk: Dslr fotoğraf makinası, video kamera, bazı kompakt fotoğraf makinaları, bilgisayar, ses kayıt cihazı, Akıllı telefonlar v.b birçok cihazda kullanılabilir. 3.5mm ses giirişine sahip birçok cihazda çalışmaktadır, giriş konnektörü uyumsuz ise çeşitli dönüştürücüler ile birlikte de kullanılabilir.

 

 

Kullanım Talimatları:
Alıcı ve verici cihazı açıp her iki cihazıda aynı kanala getirip ses seviyesini istediğiniz seviyede ayarlayınız, kutu içerisindeki yaka mikrofonunu verici cihaz üzerindeki mikrofon simgeli girişe bağlayınız ve daha sonra kullanacağınız cihaza göre aşağıdaki yönergeleri izleyerek bağlantıyı tamamlayınız.
 

Kamerada Kullanım: Kamera uyumlu kablonun bir ucunu alıcı cihazı cihazın line-out girişine, bir ucunu kameranızın mikrofon girişine bağlayarak çekim yapmaya başlayabilirsiniz.
 

Telefonda Kullanım:
1-) Apple Cihazlarda Kullanım: Apple cihazlarda çalışırken ekstra hiçbir program ayarlama v.s. yapmanıza gerek yoktur. Telefon uyumlu kablonun 3 kutuplu tarafını alıcı cihazı cihazın line-out girişine, 4 kutuplu ucu telefona bağladıktan sonra ses kayıt programı veya kameranızı açıp kayıt yaptığınızda telefon sesi boya mikrofondan alacaktır.

2-) Android Cihazlarda Kullanım: Telefon uyumlu kablonun 3 kutuplu tarafını alıcı cihazı cihazın line-out girişine, 4 kutuplu ucu telefona bağladıktan sonra ses kayıt programı veya kameranızı açıp kayıt yaptığınızda telefon sesi boya mikrofondan alacaktır.

2a. Eğer mikrofon direkt olarak çalışmaz ise mikrofonu çalıştırabilmek için 3.parti bir program kullanmanız gerekebilir. Çözüm için, Google Play Store’ dan "OPEN CAMERA” uygulamasını telefonunuza kurunuz (uygulama ücretsizdir) ve programı açıp sağ üst köşedeki dişli simgesine basınız buradan "Video ayarları…” kısmına giriniz, bu kısımda da "Sesin Kaynağı” kısmına basınız, açılan ekranda "Harici mikrofon (varsa)” seçeneğini seçiniz ve video çekme ekranına dönüş sağlayıp video kaydı yapınız. Bu işlemlerden sonra mikrofonunuz çalışacaktır.

 

Bilgisayarda Kullanım:
1-) Eğer bilgisayarınızda biri mikrofon, diğeri kulaklık olmak üzere 2 ayrı ses girişi var ise; Bu tip bilgisayarlara boya mikrofonu sadece kamera uyumlu kablo ile bağlayabilirsiniz. Kamera uyumlu kablonun bir ucunu alıcı cihazı cihazın line-out girişine, bir ucunu bilgisayarın mikrofon girişine bağladıktan sonra. Herhangi bir ses kayıt programıyla ses kaydı yaptığınız zaman mikrofon çalışacaktır.

2-) Eğer bilgisayarınızda 1 adet ses girişi var ise (TRRS soket); Bu tip bilgisayarlarda mikrofon ve kulaklık işlevleri tek ses girişinden çalışmaktadır ve bu girişe bağlanan cihazların kontrolü bilgisayarınızdaki ses yazılımı tarafından yapılmaktadır, bu tip bilgisayarlara boya mikrofonu kamera veya telefon kablosu olmak üzere 2 farklı şekilde bağlayabilirsiniz.

2a. Kamera kablosuyla bağlama (TRS): Kamera uyumlu kablonun bir ucunu alıcı cihazı cihazın line-out girişine, bir ucunu bilgisayarınızın ses girişine takınız. Ekranda girişe ne bağladığınızı seçmeniz için bir pencere açılacaktır (eğer açılmazsa denetim masasından ses yazılımınızı açıp kendiniz bu seçenekleri bulabilirsiniz) açılan pencerede "mikrofon” seçeneğini seçiniz. Herhangi bir ses kayıt programıyla ses kaydı yaptığınız zaman mikrofon çalışacaktır.

2b. Smartphone modunda bağlama (TRRS): Telefon uyumlu kablonun 3 kutuplu tarafını alıcı cihazı cihazın line-out girişine, 4 kutuplu ucu bilgisayarın ses girişine takınız. Ekranda girişe ne bağladığınızı seçmeniz için bir pencere açılacaktır (eğer açılmazsa denetim masasından ses yazılımınızı açıp kendiniz bu seçenekleri bulabilirsiniz) açılan pencerede "başlıklı kulaklık” seçeneğini seçiniz. Herhangi bir ses kayıt programıyla ses kaydı yaptığınız zaman mikrofon çalışacaktır.

 

 

Paket İçeriği: Alıcı ve verici cihaz, 1 adet yaka mikrofonu (sünger ve yaka klipsi ile), 1 adet TRS kablo, 1 adet TRRS kablo (telefon için), hot shoe kamera bağlantı aparatı, 2 adet type-c usb kablo, 2 adet anten, ingilizce kullanım kılavuzu ve taşıma çantası.

 

 

OMNİ-DİRECTİONAL MİKROFON NEDİR?: Omnidirectional (heryönlü/küresel)
Her taraftan gelen sesi eşit hassasiyette alır.
 

 

 

 

 

Uyumlu Cihaz : Kamera, Amfi ve Ses Sitemleri, Telefon/Tablet, Bilgisayar, Ses Kayıt Cihazı


Kutupsal Desen : Omnidirectional

Bağlantı Şekli : Kablosuz

Mikrofon Tipi : Yaka

Max. Çalışma Mesafesi : 70m

Alıcı Ses Kanalları : 48 Kanal

Alıcı / Verici : Alıcı+Verici

Mikrofon Sayısı : Tekli Mikrofon

Güç : Dahili Bataryalı

Bağlantı Konnektörü : 3.5mm

Kablo Uzunluğu : 1.2m

Genel Özellik : Kulaklık Çıkışı, Ses Seviye Ayarı, Canlı Ses Çıkışı, Line-in Girişi

Frekans Tepkisi : 40 Hz - 18 KHz

Sinyal Gürültü Oranı : 82 dB - SPL

RF Çıkış Gücü : 30 mW

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı